SANKO OKULLARI’NIN YKS BAŞARISI

GENEL MÜDÜR FIRAT MÜMTAZ ASYALI: “PANDEMİ DÖNEMİNE RAĞMEN ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE’NİN PRESTİJLİ ÜNİVERSİTELERİNE YERLEŞTİ”

SANKO Koleji ve SANKO Fen – Teknoloji Lisesi 2020 Mezunları YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla başarılarını taçlandırdı.

SANKO Liseleri 2020 mezunlarının 22’si tıp, 24’ü mühendislik ve mimarlık, dördü hukuk, dördü diş hekimliği, 11’i fen-edebiyat ve eğitim, dördü eczacılık,13’ü iktisadi ve idari bilimler, beşi sağlık bilimleri, biri iletişim ve tasarım fakültesini kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, sınava pandemi döneminde hazırlanmalarına rağmen öğrencilerinin planlı ve güçlü akademik çalışmaları sonucunda Türkiye’nin prestijli üniversitelerine yerleştiklerini söyledi.

Vakıf üniversitelerine yerleşen öğrencilerinin yüzde 100 ile yüzde 25 arasında değişen oranlardaki burs kazanmalarının SANKO Okulları adına kendilerini mutlu ettiğini belirten Asyalı, “Öğrencilerimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Başarıya katkı sunan akademik ve idari kadromuzu kutlar, mezunlarımıza başarılar dilerim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir