SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GENEL MÜDÜRÜ DR. KİLECİ’DEN ZAFER BAYRAMI MESAJI

“VATAN TOPRAĞI SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA TÜRK MİLLETİ CANINI ORTAYA KOYMAKTAN ÇEKİNMEMİŞTİR, ÇEKİNMEYECEKTİR”

SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Dr. Kileci, mesajında“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’in komutasında 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan ve aralıksız 5 gün 5 gece süren Büyük Taarruz, ordumuzun gösterdiği büyük bir cesaret ve azimle, 30 Ağustos günü tarihi bir zaferle sonuçlanmıştır” dedi.

Bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan Türk Milleti’nin kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk demeden kenetlenerek dünyaya büyük ve unutulmaz bir ders verdiğini belirten Dr. Kileci şöyle devam etti:

“Vatan toprağı söz konusu olduğunda Türk Milleti canını ortaya koymaktan çekinmemiştir, çekinmeyecektir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi; ‘Biz Türkler bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.’

98’inci yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutlayacağımız Büyük Taarruz’unBaşkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve minnetle anıyor, Zafer Bayramımızı kutluyorum.” lıkta önce insan’ dedik. Bir insanın geleceğe hazırlanması için eğitim büyük bir fırsat veriyor. Hepimizin hayatı birbirimizin aynısı. Büyük bir mücadele ve gayret var. Memleketin en büyük gücünün beşeri sermaye olduğunu yola çıktığımız ilk andan beri biliyoruz. Nerede doğarsa doğsun, köylü olsun şehirli olsun herkes hizmetlerin en iyisine lâyıktır. Hiçbir ayrımcılık yapmayacağız. Eğitimde önemli olan şey sizleri kalkınmanın bir parçası yapabilmektir. Sizlerin doğuştan gelen yeteneğinizi sizlere sunulan eğitimlerle fark edebiliriz. Aslında fırsat eşitliği verince nasıl büyük bir başarı sağlandığını bu bahçe bizlere gösteriyor. Sizler disiplinli bir çalışma anlayışı sergilemediğiniz sürece tabi ki bizim yaptıklarımızın karşılığı olmaz. Her şey siz gençlerde başlıyor. Bize düşen şey sizin önünüze düşen taşları kaldırmak. Kalkınma yerelden başlıyor artık. Hizmet ve sosyal belediyecilik yükselen bir değerdir. Aslında siz, bu başarı kapasitesine sahipsiniz. Biz yaptığımız çalışmayla gönülden gönüle giden yolu açıyoruz. Biz, 2014’te Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne geldiğimizde ekip olarak amacımız Gaziantep’in bütün bölgelerinde aynı fırsat eşitliğini sağlamaktı. Bugün burada yazılan başarı hikâyelerinin bir benzeri diğer ilçelerimizde de var. Bunun haklı gururunu yaşamak çok güzel” diye konuştu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Gaziantepliler için çok büyük bir şans olduğunu söyledi.

Gaziantep MHP Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan ise bugünün çok güzel bire gün olduğuna işaret ederek, ilk 20 bine giren GASMEK öğrencilerini gönülden tebrik ettiğini söyledi.

DERECE ALAN İSİMLERDEN GASMEK ÖĞRETMENLERİNE TEŞEKKÜR

GASMEK’te aldıkları eğitimle ilk 20 bine giren Melih Alçık ve Betül Arslan ise Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve ekibine pandemi döneminde sağladıkları uzaktan eğitim sistemi olan RAUNT hizmeti için teşekkürlerini ileterek, derece almalarındaki en büyük payın GASMEK öğretmenlerinin öğrencilerle yakından ilgisi ve uzaktan eğitim sistemi olduğunu ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir