Gaziantep’te Kovid-19 denetimi gerçekleştirildi

VALİ GÜL “9 BİN KİŞİLİK EKİP İLE SAHADAYIZ”

Gaziantep’te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında “sağlık için, hepimiz için” sloganıyla denetim gerçekleştirildi.

Denetime katılan Vali Davut Gül, Karagöz Caddesi’ndeki iş yerlerini ziyaret ederek, esnafa tedbirlere uymaları konusunda uyarılarda bulunarak, maske dağıttı.

Gül, denetimler sırasında gazetecilere, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Türkiye genelinde denetimler gerçekleştirildiğini belirtti.

Daha önce de aynı denetimlerin yapıldığın aktaran Vali Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının sahada denetimler gerçekleştirdiğini ifade ederek şunları kaydetti:

“Daha çok uyarıcı, vatandaş da farkındalık oluşturacak denetimler gerçekleştiriyoruz. Gaziantep’te bu anlamda şu anda 9 bin kişi denetim yapıyor. Bu denetimler neticesinde şehrimiz daha kontrollü hale gelecek. Vatandaşlardan beklentimiz kurallara uymaları. Maskeyi sadece denetimlerde gösterirlerse sonuç alamayız. Kendi sağlıkları için maske takmalı, sosyal mesafe ve hijyene dikkat etmeliyiz. Gaziantep her geçen gün bu kurallara uyuyor. Kurallara uyma oranı artıyor. Biz de denetimler sırasında tekrar hatırlatıyoruz. Denetimler noktasında esnafın bir sıkıntısı yok. Çünkü yapılan denetimler esnafı, şehri koruyacak. Şehir normalleşirse ticaret normalleşir. Bundan da en çok esnaf istifade edecek. Bu nedenle de vatandaşımızın da esnafımızın da beklentisi denetimlerin arttırılması”

Kentteki Kovid-19 tedbirlerine değinen Gül, 65 yaş üstü vatandaşların düğüne gitmelerinin yasaklandığını, pazara gitmeleri ve toplu taşıma araçları kullanımları yönünde sınırlamalar getirildiğini anımsattı.

Denetimlerin ardından vatandaşlarla da sohbet eden Gül, maske, sosyal mesafe ve temizlik konusunda tavsiyelerde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir