PERİ’DEN, İKTİDARA YÜRÜYÜŞ MESAJI

CHP’nin “iktidar” hedeflerini ortaya koyduğu 37. Olağan Kurultayı’nda Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinden aday olan aldığı yüksek oya rağmen kadın ve gençlik kotasına takılan Ali Peri,  başta genel başkan Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP Gaziantep İl ve ilçe Örgütlerine, kurultay delegelerine, partililere verdikleri destek ve emekler için teşekkür etti.

DELEGEMİZİN İRADESİ TECELLİ ETTİ

CHP Gaziantep İl Örgütü’nün önde gelen siyasetçilerinden CHP Gaziantep eski İl Başkanı, CHP Gaziantep eski Milletvekili Adayı Ali Peri,  CHP 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinden aday oldu ama aldığı yüksek oya rağmen kadın ve gençlik kotasına takıldı. Seçime saatler kala aday olan ve yarım günlük çalışmayla yüksek bir oy alan Ali Peri, “Başarılı bir kurultay gerçekleştirdik. Delegemizin iradesi tecelli etti” mesajını verdi.

PARTİMİZİN İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜ BAŞLAMIŞTIR

25-26 Temmuz 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleşen 37. Kurultay’da aldığı yüksek oya rağmen kadın ve gençlik kotasına takılan Ali Peri, başta Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kurultay delegeleri olmak üzere tüm parti mensuplarına teşekkür etti.  Peri, “Değerli yol arkadaşlarım 37. Olağan Kurultayımızın partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diler, bu süreçte verdiğiniz desteğe teşekkür ederim. Partimizin kültürüne ve geleneklerine sahip çıkarak daha öncesinden olduğu gibi bundan sonrada partimizin iktidar yürüyüşüne katkı vermenin çabası içinde olacağımızı belirtir, sevgi ve saygılarımı sunarım” diye konuştu.

MUHALEFETTE YAPTIĞIMIZ SON KURULTAY

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı’nı ve Meclis çoğunluğunu alması için gece gündüz çalışacaklarını ifade eden Ali Peri, şöyle konuştu: “Kurultayımızı geride bıraktık, parti tabanımızın, örgütlerimizin ve Genel Merkezimizin bugünden itibaren tüm gündemi iktidar olacaktır, tarihsel sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde toplumun farklı kesimlerini bir araya getirerek oluşturulan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı’nı ve Meclis çoğunluğunu alması için gece gündüz çalışacağız. Millet İttifakı bileşenlerinin çoğaltılması, Türkiye’de değişimin ve yenileşmenin öncülüğünü yapması, geniş toplum kesimlerini 21. Yüzyıl’ın Türkiye’si hayalimize inandırması, sosyal devlet anlayışının tekrar ayağa kaldırılması, 18 yıllık AKP iktidarının yarattığı toplumsal, kurumsal tahribatların onarılması ve ‘alçak gönüllü bir uygarlığın inşa edilmesi’ gibi tarihsel sorumlulukları vardır.  Bu vesile ile kurultayımızda bize destek veren, Parti Meclisi Üyeliği adaylığımızda omuz veren tüm İl, İlçe Başkanlarımıza ve yöneticilerimize, Kurultay Delegelerimize, Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarımıza ve tüm yöneticilerimize , sonsuz teşekkür ederim. Cumhuriyet Halk Partisi’nin vefakar örgütünün hakkını  daha önce olduğunu gibi bundan sonrada daima savunacağımızı belirtmek isterim. İnanıyorum ki gerçekleştirdiğimiz İktidar Kurultayımız; muhalefette yaptığımız son kurultay olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir