Faruk Göçer’den Kurban Bayramı Mesajı

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Göçer mesajında şöyle dedi:

“Tüm İslam Âleminin, Mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, Özel de Gaziantep Şehrimize ve genelde tüm İslam Ümmetine hayırlara vesile olmasını Cenabı Haktan niyaz ederim.

Ümmet olarak ağır bir imtihan sürecinden geçmekteyiz. Dünya genelinde hızla yayılan ve gündelik hayatta bütün yaşamımızı etkisi altına alan covid-19 hastalığı gölgesinde Mübarek Kurban bayramına girmekteyiz. Ramazan Bayramında sevdiklerimizden uzak kalmanın hüznünü yaşayan Ülkemiz maalesef pandemi sürecinin devam etmesinden dolayı, Kurban Bayramında tedbirleri elden bırakmadan sevdiklerimiz ile mesafeli bir bayram geçireceğiz. Bu durum her ne kadar bizleri hüzünlendirse de hastalığa karşı tedbiri elden bırakmamamız gerekmektedir.

Kurban Bayramı’na manevi bir hava oluşturan, Müslümanların dünyanın dört bir tarafından akın akın gittiği Hac farizasının bu yıl yapılamaması tüm İslam âlemini derinden etkilemektedir. Müslüman beldelerinde yapılan zulümlerin, yıkımların, ölümlerin, acıların bitmemesi bir kez daha Kurban Bayramını buruk geçirmemize neden olmaktadır.

HÜDA PAR Gaziantep İl Teşkilatı olarak geçen yıl Kurban Bayramı Arifesinde vefat eden Genel Başkan Vekilimiz Değerli Mehmet YAVUZ Başkanımıza ve geçen hafta covid-19 hastalığından dolayı hayatını kaybeden değerli İl Başkan yardımcımız Abdulkadir ÜSTÜNDAĞ’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine baş sağlığı dilerim.

Kurban Bayramı’nın İslam ümmetinin birliğine, beraberliğine ve içinde bulunduğumuz hastalığının sona ermesine vesile olmasını temenni eder, Tüm Halkımızın Kurban Bayramını tebrik ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir