Vali Davut Gül’ün Kurban Bayramı Mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Gül mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgeleyen, toplumsal yaşamımızın önemli günlerinden olan Kurban Bayramı’nı karşılamanın mutluluğunu ve huzurunu hamdolsun bu sene de yaşıyoruz.

Kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlayan Kurban Bayramı, insan olarak yaşadığımız her anın kıymetini bilerek yaşamayı bizlere hatırlatmanın yanı sıra merhamet ve paylaşmanın kutsiyeti gibi sayısız hikmetleri barındırmaktadır.

İnanıyorum ki ilimizde mevcut sevgi, saygı, hoşgörü ve huzur ortamının gönül birliğimiz sayesinde güçlendiği bir Bayramı daha hep beraber yaşayacağız.

Her sene bu önemli bayramı coşkuyla, kardeşlik duyguları içerisinde kutluyor ve kestiğimiz kurbanı eşimiz, dostumuz ve ihtiyaç sahipleri ile paylaşıyoruz. Ancak bu sene Kurban Bayramı Koronavirüs salgını vesilesi ile bizler için daha önemli bir anlam ifade ediyor. Yardımlaşma ve kardeşlik duygularının zirveye taşındığı bu günlerde inanıyorum ki gönlü zengin Gaziantep halkı, salgın sürecinde zor duruma düşen ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımızla kurbanını ve rızkını daha bir istekle paylaşacaktır. Bizler de KURBANTEP projemizle hayır sahiplerinden aldığımız kurban bağışlarını bütün bir yıl boyunca ihtiyaç sahiplerimize ulaştırmaya devam edeceğiz.

Gönül huzuru içerisinde kurban ibadetimizi ifa ederken hem kurban kesim öncesinde hem de sonrasında korona virüs ile mücadele kurallarına riayet etmek, bizleri sağlıklı bir geleceğe bir adım daha yaklaştıracak ve normalleşmeyi biraz daha kolaylaştıracaktır. Sağlığımız için maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım ve hijyen kurallarına uyalım, kalabalık bayram ziyaretlerinden, yüz yüze bayramlaşmaktan ve tokalaşmaktan kaçınalım, akraba ve dostlarımızın bayramlarını telefonla kutlayalım ve bu bayramı sağlıkla ve huzurla geçirelim.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Gaziantepli hemşerilerimin Kurban Bayramını içtenlikle kutluyor, bayram günlerinin sevinçlere, mutluluklara vesile olmasını diliyor, tüm halkımızın sevdikleri ile birlikte sağlık, huzur ve esenlik dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir