Türk Basın Birliği’nden Basın Bayramı Kutlaması

Türk Basın Birliği (TBB) Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Erhan Durukan, basında sansürün kaldırılışıyla ilgili kutlama mesajı yayımladı.

Türk Basın Birliği Şube Başkanı Durukan mesajında, 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz gününün ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ olarak kutlandığını ifade ederek; “Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında halkı bilgilendirerek, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi önemli birçok görev ve sorumlulukları da üstlenmektedir. Dolayısı ile basından sansürün kaldırılışı son derece önemlidir” dedi.

TBB Şube Başkanı Durukan, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Basından sansürün kaldırılmasının 112. yılında basın kuruluşlarımızın özellikle yerel basınımız ve çalışanlarının çok zor şartlarda görevlerini yerine getirebilmek için gösterdikleri çabayı takdir etmemek mümkün değil. Gaziantep’te faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız ve ulusal ajans temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan basınımızın 24 Temmuz Basın Bayramı’nı candan kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir