DERYA BAKBAK, BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Gaziantep Milletvekili, Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya BAKBAK, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla yazılı bir basın mesajı yayımladı.

Dr. Derya Bakbak mesajında;

“Türk basınında sansürün kaldırılış yıl dönümü olan; 24 Temmuz Basın Bayramını tebrik ediyor, medya organlarında görevini özveriyle yapan basın emekçilerine başarılar diliyorum.

Basın bir milletin fikir kalesidir. Kamu düzenin sağlanması, demokrasinin sağlıklı işlemesi ve güçlenmesi için önemli bir unsurdur.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Büyük ve Güçlü Türkiye olarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize hızla ilerlerken basının üstleneceği sorumluluğu önemsiyoruz.

Basının doğru, tarafsız, ilkeli duruşu, manevi ve ahlaki değerlerimize saygılı bir çizgide hareket etmesi, milli çıkarlarımızı koruması ülkemizin yarınlarına ışık olacaktır.

AK Parti olarak son 18 yılda hayata geçirdiğimiz reformlarda Türk basının zenginleşmesini göz önünde bulundurarak hareket ettik. Bugün teknolojik gelişmelere de bağlı olarak medyanın dijital ortamlarda sosyal ağlar aracılığıyla başka bir noktaya taşındığı gerçeği ile karşı karşıyayız.

Medyanın teknolojik yeniliklere ayak uydurarak kendini yenilemesi toplum adına bir kazanç olurken; özellikle sosyal medya aracılığıyla kişilik haklarının zedelenmesi, cinsel istismar, müstehcenlik, kumar, dolandırıcılık, suça teşvik, terör propagandası ve hakaret içeren paylaşımlara karşı önlem almak zorundayız.

Sosyal medya ile ilgili uluslararası hukukta ortak düzenlemelerin hayata geçirilmesini istiyoruz.

Bu kapsamda TBMM’de yasalaştıracağımız sosyal medya düzenlemesi ile günlük erişimi 1 milyondan fazla olan sosyal ağ sağlayıcılarının Türkiye’de temsilcilik açmasını istiyoruz. Bu doğrultuda içerik şikayetleri için muhataplık sağlamayı hedefliyoruz.

Konunun bazı çevrelerce sosyal ağlar kapanıyor şeklinde yansıtılması üzüntü verici olup,

düzenlemenin ülkemizin ve vatandaşlarımızın haklarını koruyacağına, medyanın geleceğine olumlu anlamda katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi şehrimizin gelişimine katkı sunan yerel basın çalışanlarımız olmak üzere, etik değerlere saygılı tüm basın çalışanlarının Basın Bayramını kutluyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir