Gazi şehir iki yeni okula daha kavuşuyor…

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan 100. yılda 100 hayırsever kampanyası ile Gaziantep birçok alanda olduğu gibi eğitimde de adından söz ettirecek noktaya ulaşacak. Kampanyaya destekler her geçen gün artarken iki yeni okul için daha imzalar atıldı.

Valilikte gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül,  okul yaptıran 100 hayırsevere darphanede bastırılacak madalyaların verileceğini kaydetti.

Eğitim alanında başlattıkları 100. yılda 100 hayırsever kampanyasını hatırlatan Gül, “Gaziantep savunmasının 100. yılında şehrin önemli bir sıkıntısı olan eğitim sorununu çözmek için 100 hayırsever arıyorduk. Şu anda Akınal kardeşler ile iki okulun protokolünü imzalıyoruz. Her biri 40 derslikli olan okulların her biri bir kardeşin adına olmuş olacak. Daha öncede babaları adına hayır hasenat yapmışlardı şimdi ise kendileri adına yapıyorlar.  Hem şehrimize sanayici olarak çok büyük katkıları var hem de sosyal sorumluluk anlamında bugün toplamda 80 dersliğin yapılmasına vesile oluyorlar. Ben ayrı ayrı kendilerine teşekkür ediyorum. Hayırseverlerimizi görünce Gaziantep’in meselelerini çözme noktasında geleceğe daha umutla bakıyoruz” dedi.

100. yılda 100 hayırsever kampanyasına destek verenlere madalya verilecek

Vali Gül, imza töreninde yaptığı açıklamada kampanyaya destek veren 100 hayırsevere madalya verileceğini de belirterek “İlk etapta 100 hayırseverimizle devlet büyüklerimizin katılımları ile toplu protokol yapacaktık ama Koronavirüs salgını dolayısıyla toplu protokol yapmaktan vazgeçerek bireysel anlamda protokol yapmaya karar verdik. İnşallah 100 hayırseverimizi tamamladıktan sonra da yılın sonlarına doğru yine devlet büyüklerimizin katılımları ile darphanede bastıracağımız madalyaları kendilerine takdim edeceğiz. Allah hayırseverlerimizin sayısını arttırsın. Şimdiye kadar çok önemli ölçüde protokol yaptık. Bugüne kadar yaptığımız protokoller 100 rakamını bulacağımızı gösteriyor. Gaziantepli hayırseverlere bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Kirazoğlu, eğitime yapılan yatırımların önemine değinerek hayırseverlere teşekkür etti.

Hayırsever SaimAkınal, Vali Gül’e hayıra vesile olduğu için teşekkür ederek şehrin gelişmesine katkı sunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Hayırsever Suat Akınal ise Gaziantep’in önemli ihtiyaçlarında biri olan eğitim kurumlarını yapma noktasında öncülük ettiği için Vali Gül’e teşekkür ederek memlekete hayırlı insanlar kazandırmasına vesile olması temennisinde bulundu.

Konuşmalar sonrasında iki yeni okul için taraflar arasında imzalar atıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir