DR. DERYA BAKBAK’TAN, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Gaziantep Milletvekili, Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dr. Derya Bakbak mesajında şöyle dedi: “15 Temmuz bir milletin feraseti, dik duruşu, demokrasi mücadelesidir. O mücadelenin yıl dönümünde vatanımıza sahip çıkmak için canını feda eden aziz şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimizi saygıyla anıyorum. Üstünden yıllar geçse de 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız…

4 yıl önce ülkemizi karanlığa gömmek isteyen şer odaklarına inat, bugün milletimizle Büyük ve Güçlü Türkiye’yi inşa etmenin kıvancını yaşıyoruz. Darbe girişiminde bulunan FETÖ dahil tüm terör örgütleri ile emsalsiz bir mücadele sergiliyoruz. Terörün kökünü bu topraklardan kazıyana kadar da mücadelemiz kesintisiz olarak devam edecektir.

Türkiye’nin büyümesinden Türkiye’nin dengeleri değiştirmesinden, bölgesinde güç kazanmasından rahatsızlık duyan terör örgütleri ile onların destekçileri 15 Temmuz günü bu topraklardaki birliği, dirliği ve huzuru hedef aldı.

Çünkü Türkiye’nin 2023 yürüyüşü pek çok kesimi rahatsız etmiştir. Ülkemize yönelik saldırılar, bu süreçte eşi benzeri görülmemiş şekilde artmıştır.

Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına, kardeşliğine ket vurmak isteyen, gölge düşürmek isteyen şer odaklarına en güzel cevabı aziz milletimiz vermiştir.

Ekonomideki felaket senaryolarını, milletimizin desteğiyle yırtıp attık. Aldığımız kararlar, uygulamaya koyduğumuz tedbirlerle birlikte hızlı bir toparlanma sürecine girdik. Siyasi, askeri ve diplomatik anlamda birçok başarıya imza attık.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde son 18 yılda Türkiye’yi dev yatırımlarla tanıştırdık.

Savunma sanayinde yerli üretim, semalarımızda Türk hakimiyeti kuran yerli uçaklar, 150 yıllık rüya olan Marmaray, İstanbul Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, dünyanın gıpta ettiği ve Covid 19 salgın sürecinde önemi daha da anlaşılan şehir hastaneleri…

Özellikle salgın sürecinde Türkiye, kriz yönetimindeki başarısı ve dünyaya uzattığı yardım eliyle bölgesinde inisiyatif alan konuma yükselmiştir.

Hedefimiz milletimizden aldığımız güç ve destekle ülkemizin coğrafi konumu, lojistik ağ bağlantıları, üretim kapasitesi, insan kaynağı, bilgi ve becerisi gibi avantajlarını değerlendirerek gelecek nesillerimize çok daha müreffeh bir Türkiye bırakmaktır.

Bizim mücadelemiz milletin değerlerini yüceltme, milletin kutsallarını yaşatma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz Güçlü Türkiye mücadelesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle demokrasimiz uğruna can veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir