15 TEMMUZ BU YIL CORONA TEDBİRLERİYLE KUTLANACAK

Gaziantep Valiliği koordinatörlüğünde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey ve Şehitkamil Belediyeleri ile Gaziantep İl Müftülüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri bu yıl Koronavirüs Salgını (COVID-19) tedbirleriyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşecek.

4 yıl önce Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde,  milletin,  o dönemde bütün farklılıkları bir tarafa bırakarak demokrasinin, devletinin yanında yer alması ile bertaraf edilişinin yıl dönümü ve şehitlerimizi anma etkinlikleri bu yıl Koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenecek. Gaziantep Valiliği koordinatörlüğünde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey ve Şehitkamil Belediyeleri ile Gaziantep İl Müftülüğü’nce 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılacak anma programı saat 19.53’de akşam ezanı ile başlayacak. Saat 20.15’de ise tüm Gaziantep’te eş zamanlı olarak demokrasi şehitlerinin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak. 15 Temmuz gecesini anlatacak olan sinevizyon gösterisi ile devam edecek anma programı, protokol konuşmaları ile sürecek. Saat 21.00’da ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Halka Seslenişi canlı olarak izlenecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından saat 21.45’de dönemin Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile canlı bağlantı sağlanarak söyleşi düzenlenecek. Saat 22.20’de ise Valilik koordinatörlüğünde Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi organizatörlüğünde gerçekleştirilen Şühedaya Mektup ve Anı Yazma Yarışması ödül töreni yapılacak. Saat 22.35’de Büyükşehir Belediyesi tarafından, GASMEK İlahi grubu eşliğinde, 15 Temmuz günü gazisi Muhammed Taşdemir ve ailesi o gece yaşadıklarını alandakilere anlatarak ilerleyecek program, Saat 23.00’da Şahinbey Belediyesi tarafından Prof. Dr. Mehmet Çelik ile canlı bağlantı yapılacak, saat 23. 35’de ise Şehitkamil Belediyesi’nce ilahiyatçı yazar Mahmut Nedim Aysoy’un söyleşisi ile sürecek.

DCIM\100MEDIA\DJI_0047.JPG

İlahiler ve kahramanlık türküleriyle devam edecek anma programı sabah ezanına kadar ilerleyecek. Öte yandan bu sene demokrasi nöbetleri Koronavirüs dolayısıyla 50 kişilik gruplarla tutulacak. Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliklerini ise kurumun sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilecek. Aynı zamanda anma programının tamamı Büyükşehir Belediyesi YouTube hesabından canlı olarak verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir