GAZİANTEP VALİSİ DAVUT GÜL’ÜN 15 TEMMUZ BASIN TOPLANTISI

Çok Kıymetli Gaziantepli Hemşehrilerim,

15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, kahraman milletimizin cesareti, onurlu direnişi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliği sayesinde bertaraf edilmiş, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü her yıl tüm vatandaşlarımızın katılımıyla coşku ile anılmaktadır. Ancak içinde bulunduğumuz yılda yaşadığımız COVİD-19 Pandemisürecinden dolayı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri sosyal izolasyon ve pandemi tedbirlerine dikkat edilerek icra edilecektir.

Bu kapsamda ilimizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda saat 20.00’den itibaren tertip edilecektir.

Demokrasi Nöbeti uygulaması; şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ile STK, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve siz değerli vatandaşlarımızın katılımıyla gruplar halinde dönüşümlü olarak sabah namazından önce okunacak sela ile bitirilerek icra edilecektir.

Söz konusu Demokrasi Nöbeti’nde ben de varım, diyen kıymetli vatandaşlarımız www.valilikprotokol27@gmail.com e-mail adresine bilgilerini ileterek Demokrasi Nöbetçisi olabileceklerdir.

Demokrasi Nöbetçisi olmak isteyen vatandaşlarımızın belirtilen e-mail adresine 12.07.2020 tarihi saat 00.00’a kadar taleplerini iletmeleri gerekmektedir.

İletilen talepler Valiliğimizce değerlendirilerek saat dilimlerine ayrılıp gruplar oluşturulacaktır. Oluşturulan bu grupların bilgileri,  vatandaşlarımızın mesajlarında yer alan iletişim bilgilerine ulaştırılacak, her vatandaşımız kendisine ayrılan zaman diliminde Demokrasi Nöbeti’ne iştirak edecektir.

Dünya olarak COVİD-19 Pandemi sürecini bir an önce atlatmak ve bundan sonraki bayram ve anma etkinliklerini daha coşkulu bir şekilde gerçekleştirmek temennisi ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak sağlıcakla kalın…

DAVUT GÜL

VALİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir