“EDEBİYATTA HAYAT VAR” ÖYKÜ VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLANDI

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan öğrencilerin öykü ve kompozisyon yazarak kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla“Gaziantep Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu” tarafından düzenlenen “Edebiyatta Hayat Var” kompozisyon ve öykü yarışması sonuçlandı.

Öğrencilerimizin okuldan ayrı geçen zamanda yaşadıklarını ve yaşayamadıklarını anlattığı yarışmaya katılımlar internet ortamında gerçekleştirildi. Kompozisyon yarışmasına katılan eserler arasından ilk üç dereceyi Ali Küncülü Ortaokulu öğrencileri paylaştı. Gizem Malap “Durdur Tuşu Covid-19” adlı kompozisyonu ile birinci olurken, ikinciliği Ülkü Ece Hançerli “Böyle Bir Millet, Böyle Bir İllet”, üçüncülüğü ise Sude Yıldız “Umudum Var” adlı kompozisyonu ile aldı. Liseler arası öykü yarışmasında otuz dokuz öykü arasından birinciliği “Sanrı” adlı öyküsüyle Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi öğrencisi Yaren Şimşek, ikinciliği “Ya Evde Hayat Yoksa” adlı öyküsüyle Gazikent Anadolu Lisesi öğrencisi Seda Nur Olcay, üçüncülüğü ise “Bir Delinin Günlükleri” adlı öyküsüyle Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi öğrencisi Ozan Arhan Yıldırım elde etti.

Gaziantep Kent Konseyi binasında 29 Haziran 2020 Pazartesi günü gerçekleştirilen töreninde; yarışmaya katılan bütün öğrencilere teşekkür etti, dereceye giren öğrencileri de tebrik eden Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Dr.Samet Bayrak; ödül alan öğrencilere ayrıca “Nutuk” hediye ederek “gelecek gençlerindir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir