ŞAHİNBEY BELEDİYESİNDEN BİR İLK DAHA: KIR NİKÂHLARI BAŞLADI

Şahinbey Belediyesi salon nikâhlarında sevdikleri ile bir arada olamayan çiftler için çözüm üreterek kır nikâhı konseptini uygulamaya başladı.

Şahinbey Belediyesi korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralarını gözeterek kır nikâhı uygulamasını başlattı. Salon nikâhlarında sadece çiftlerin ve nikâh şahitlerinin bulunması diğer davetlilerin nikâha katılamamasından dolayı yaşanan duruma çözüm üreten Şahinbey Belediyesi sosyal mesafe kurallarının uygulandığı kır nikâhı uygulamasını başlatarak çiftlerin mutluluğuna mutluluk kattı. Şahinbey Belediyesi hizmet binası bahçesinde yapılan ilk nikâh töreninde davetliler maskelerini takıp, sosyal mesafe kurallarına uyarak belirlenen halkalar içerisinde nikâh törenini izlediler. İlknur Avcı, Onur Güleç çiftinin nikâhını Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu kıydı.

ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞTİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, korona virüsü nedeniyle böyle bir uygulama başlattıklarını belirterek, “Pandemi sürecinde alışkanlıklar değişti. Sosyal Mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymak gerekiyor. Şahinbey Belediyesi olarak biz de bu süreçte nikâhlarımızı belediyemizin bahçesinde kıymaya başladık. Böylece sosyal mesafe kurallarına uyarak, yeni bir nikâh uygulaması başlattık. Kır düğünü gibi gayet güzel oldu. Bundan sonra nikâhları bu şekilde kıyacağız. Böylelikle hem sosyal mesafemizi koruyacağız, hem de toplumumuzun temel yapısı olan aile yapısını güçlendirmek adına nikâhlarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA

Yeni bir uygulama çerçevesinde nikâhları kıyılan İlknur Avcı, Onur Güleç çifti sevdikleri ile birlikte olmanın mutluluklarını yaşadıklarını belirterek “Pandemiden dolayı nikâhımızı sadece nikâh şahitleri ile kıyacaktık. Ancak bu uygulama ile tüm sevdiklerimizle birlikte nikâhımız kıyıldı. Oldukça mutluyuz. Çok güzel bir uygulama. Böyle bir organizasyondan dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz” diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir