LGS BASIN AÇIKLAMASI

T.C.

GAZİANTEP VALİLİĞİ

İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

BASIN AÇIKLAMASI (2020-52)

İlimizde 368 okulumuzda 3.135 derslikte 56.948 öğrencimizin katılımı ile LGS sınavımız gerçekleşmiştir.

147 engelli öğrencimiz sınava katılım sağlamış olup, gerekli tedbirler alınmıştır.

Merkezi sınav ile ilgili 165 bin maske, 1.920 siperlik, 7.5 ton alkol, 3.135 el dezenfektanı, 100 pedallı stant, 596 duvar standı, 200 dezenfektan havuzu okullarımıza dağıtılmıştır.

Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol kapsamında tüm öğrencilerimiz için dezenfektan seti okullarımıza dağıtılarak sıralara konulmuştur. ( mendil, şeker, su, maske)

Merkezi sınavımızda bina sınav komisyonları hariç 900’ü ücretli olmak üzere 8.781 idareci ve öğretmen görevlendirilmiş olup, herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır.

1 Hazirandan itibaren sınav ilgili olarak 6 toplantı gerçekleştirilmiştir.

Taşıma kapsamında 2.562 öğrencimizin sınava katılımı için her türlü teknik çalışma tamamlanmıştır.

Kovit 19 tedavisi gören, şüpheli veya karantinada olan öğrencilerimiz ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü ile anlık bilgi akışı sağlanmıştır. Bununla ilgili Halk Sağlığı yetkililerinin katılımı ile kriz masası oluşturulmuş olup, her türlü tedbir alınmıştır.

Cezaevinde tutuklu bulunan iki öğrencimiz için bakanlıkla gerekli yazışmalar yapılmış ve cezaevine en yakın okulda sınava katılımları için hazırlıklar tamamlanmıştır.

Sınav esnasında öğrencilerimizin motivasyonunun bozulmaması için belediyeler, Emniyet Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, İl Müftülüğü tarafından tedbirler alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir