HAYVANAT BAHÇESİNİN YENİ SAKİNLERİ 3 YAVRU KURT OLDU

VAN’DA ANNESİ ÖLEN YAVRU KURTLAR, GAZİANTEP’TE TEDAVİ GÖRÜYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Van’ın Erciş İlçesi’nde bulunan ve annesi öldüğü anlaşılan 3 yavru yaban kurdun yeni yuvası oldu.

Dünya’nın dördüncü, Avrupa’nın üçüncü ve Türkiye’nin ise en büyük hayvanat bahçesi olma unvanına sahip olan bin dönümlük alanda 350 tür ve 7 bin civarında hayvanı bünyesinde barındıran Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Gaziantep Hayvanat Bahçesi, yeni misafirlerini ağırlıyor. Van’ın Erciş ilçesinde anneleri ölmüş olan 2’si dişi 1’i erkek 3 yavru yaban kurt, Van Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından getirilerek, Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde bulunan hayvan hastanesinde korum altına alındı. Gerekli tedavilerin yapılmasının ardından yavrular yerleşerek Hayvanat Bahçesi’nde yaşamlarını sürdürecek.

ÖZSÖYLER: SÜT VE ÖZEL MAMALARLA BESLİYORUZ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Celal Özsöyler, bakımlarını üstlenmek için hayvanat bahçesine getirildiklerini aktararak, “Yavru kurtlarımız burayla gelir gelmez onları ilk olarak genel bir sağlık taramasından geçirdik. Röntgenleri çekildi, akciğerleri dinlendi. Çok şükür durumları iyi. Gerekli tüm bakımları yaptık. Şimdi 21 gün özel hazırladığımız karantina kafeslerinde kalacaklar. Şuan kendilerini sütle ve özel mamalarla besliyoruz. Daha sonra bunları ete alıştıracağız ve belli yaşa geldiklerinde ziyaretçiler bu kurtlarımızı görebilecekler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir