GAZİANTEP KÜLTÜR YOLU DAYANIŞMA DERNEĞİ KURULDU

EKREM KARACA, GAZİANTEP KÜLTÜR YOLU DERNEĞİ BAŞKANI OLDU

Gaziantep’te sivil toplum kuruluşlarına bir yenisi daha eklendi. Ekrem Karaca, Gaziantep Kültür Yolu Derneği Başkanı oldu.

İlk genel kurulda dernek organları oluşturulana kadar, derneği temsil edecek ve dernekle ilgili iş ve işlemleri yürütecek olan geçici yönetim kurulu üyeleri: Başkan; Ekrem Karaca, Başkan Yardımcısı; Mehmet Kulgerel, Sayman; Gökay Kıroğlu, Sekreter; Abdulkadir Zencir, Üyeler; Halil İbrahim Yön, Memik Metin Mercan ve Mehmet Sidal…

Gaziantep Kültür Yolu Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Karaca derneğin amacı ile ilgili olarak; “Dernek, Gaziantep başta olmak üzere, yerel, ulusal ve evrensel; kültür ve halkbilimi  (folklor), halk oyunları değerlerini, sanat ve sporunu bilimsel tekniklerle araştırıp korumayı, geleneksel ve çağdaş gösterimlerle sunumunu yaparak, yaygınlaşmasını amaç edinir. Yerel, ulusal ve evrensel, kültür, sanat, gençlik ve spor etkinlikleriyle toplumun ve gençlerin, beden ve ruh sağlığını koruyarak, sosyalleşmesine katkıda bulunur. Toplumun ve gençlerin dünya barışı için; kültür, sanat ve sporu, araç olarak benimsemesini sağlar. Bu amaçlarını gerçekleştirmek üzere, anayasanın koyduğu ilkelere ve ona uygun olarak çıkarılan yasalara, bağlı kalır; amaç uğruna Atatürk ilke ve inkılâplarından sapmadan çalışır. Dernek siyasi faaliyette bulunamaz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir