Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçiğin bayramını kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Kuvvetlerinin Akdeniz, Ege ve Karadeniz’de görev yapan muharip unsurları ile İdlib ve Afrin bölgelerinde görev alan Mehmetçiğe telefonla ayrı ayrı hitap ederek, Ramazan Bayramlarını tebrik etti.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile birlikte kara, deniz ve hava unsurlarına bayram ziyaretleri sırasında Mehmetçik ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonda görüştürdü.

“ORTAYA KOYDUĞUNUZ KAHRAMANCA MÜCADELEYİ MİLLETİMİZ ASLA UNUTMAYACAKTIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon görüşmesinde hitap ettiği Mehmetçiğin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, “Koronavirüs belasından kurtularak nice bayramlara Rabbim bizleri kavuştursun inşallah. Gerek terörle mücadelede gerek Barış Pınarı Harekâtı’nda gerekse Afrin’de, İdlib’de ortaya koyduğunuz kahramanca mücadeleyi milletimiz asla unutmayacaktır. Ben, sizleri gözlerinizden öpüyorum. Bayramınızı tekrar tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki bayramları koronavirüs belasından kurtulmuş olarak kutlamayı Rabb’im bizlere nasip etsin diyor, sizleri özellikle selamlıyor, Rabb’im güç, kuvvet versin diyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî Savunma Bakanı Akar ve komutanların TCG Barbaros Fırkateyni’ndeki video konferans görüşmesinde de Akdeniz, Ege ve Karadeniz’de görev yapan muharip unsur komutanlarına hitap etti.

Bahriyelilerin bayramını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Ülkemizin tüm denizlerinde, Akdeniz’de verdiğiniz bu mücadeleyi şahsım, milletim adına en kalbi duygularla tebrik ediyor ve kutluyorum. Bayramı inşallah bayram gibi kutlayacağımız günlerde bir araya gelmeyi Allah bizlere nasip eylesin. Bu koronavirüs belasından inşallah kurtulduktan sonra çok daha farklı günleri beraber yaşayacağız. Sizleri tebrik ediyor, bayramınızı kutluyorum, ailenize de hayırlı bayramlar diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir