TÜRK BASIN BİRLİĞİ’NDEN İNCETAHTACI AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI

DURUKAN: “GAZİANTEP DEĞERLİ BİR SANAYİCİYİ KAYBETTİ”

Türk Basın Birliği Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Erhan Durukan, önceki gün sabahı vefat eden Abdullah İncetahtacı için taziye mesajı yayımladı.

TBB Şube Başkanı Durukan mesajında; “Merhum Abdullah İncetahtacı’nın vefat haberini teessürle öğrenmiş bulunuyorum. 65 yaş üstü olmam nedeniyle cenaze töreninde bulunamadım. Merhuma Allah rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” dedi.  

M. Erhan Durukan: “Abdullah İncetahtacı, iyiliksever, mümtaz bir sanayiciydi”

Gaziantep’in değerli bir sanayiciyi kaybettiğini ifade eden Durukan; “Abdullah İncetahtacı, iyiliksever, mümtaz bir sanayiciydi. Merhum Vehbi İncetahtacı’nın eniştem olması nedeniyle, aile toplantılarında sık sık bir araya gelirdik. Kendisi, Oba Makarna Fabrikası’nın da kurucu ortaklarındandı. Ziyaretine gittiğim zaman, beni güler yüzle karşılar ve hemen güncel ekonomik konulardan bahsederdi. Mekânı cennet, ruhu şad olsun.” dedi.

ABDULLAH İNCETAHTACI

KİMDİR

Abdullah İncetahtacı, 1932 Gaziantep doğumludur.  Aslen Halep kökenlidir.

Gaziantep Un, Makarna, Mercimek, Bulgur Sanayi’nin kurucularından olan Abdullah İncetahtacı, Has Un Fabrikası ve Oba Makarna Fabrikası’nın da kurucu ortaklarındandı. 

Abdullah İncetahtacı, Gazi Spor Kulübü’nün eski başkanlarından olup, Gaziantep’te yardımseverliği tanınmış, mümtaz bir şahsiyet idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir