CHP Gaziantep Kadın Kollarından 19 Mayıs Mesajı

CHP Gaziantep kadın kolları il başkanı Cennet Şevran, Şahinbey ilçe kadın kolları başkanı Hidayet Alber ve Şehitkamil ilçe Kadın Kolları Başkanı Dilber Duman Kurtal, 101 yıl önce İstanbul’dan Samsuna yola çıkan Bandırma Vapurunun kendilerine hala yol göstermeye devam ettiğini ifade etti.

CHP Gaziantep il ve ilçe kadın kolları başkanları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

19 Mayıs 1919’un Türk milletinin bağımsızlığını kazanmak için topyekûn gösterdiği direnişin ilk adımı olduğunu belirten CHP kadın kolları, “Dünyanın en haklı mücadelesidir Kurtuluş Savaşı. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yediden yetmişe, doğudan batıya tüm Türk insanını arkasına alarak Milli Mücadele’yi başlatmıştır. Tüm zorlu şartlara rağmen Türk milleti zafer kazanmıştır” dedi.

CHP Gaziantep kadın kolları: Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek devam ettirecek sizlersiniz diyerek Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet eden Ata’mız ‘Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyetini) ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak’ sözleriyle, Türk gençliğine duyduğu güveni ve sevgiyi de geleceğe aktarmış oluyor” ifadelerini kullandı.

Türk milletine düşen ortak görevin, ulusal değerlere, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu ifade eden CHP kadın kolları, 101 yıl önce İstanbul’dan Samsun’a yola çıkan Bandırma Vapuru’nun kendilerine hala yol göstermeye devam ettiğini söyledi. 19 Mayıs 1919’un 101’inci yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitleri saygı ve minnetle andıklarını dile getiren CHP kadın kolları başkanları, tüm gençlerin de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir