Yılmazkaya: “Cumhuriyeti Yükseltecek ve Sürdürecek Siz Gençlersiniz!”

“Bugün ülkemizin bulunduğu bu zorlu Ortadoğu coğrafyasında, insanımızın yaşamını huzur ve güven içinde, çağdaş ve demokratik bir şekilde sürdürmesi, cumhuriyetin kazanımlarına olan bağlılığına borçlu olduğu unutulmamalıdır” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için yayınladığı mesajda, cumhuriyetin en önemli kazanımları olan laik ve demokratik değerlere vurgu yaptı.

Yılmazkaya 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle ilgili yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Gençler;

Sizleri çok seven, sizlere önem ve değer veren Yüce Atatürk, “Cumhuriyet”i en iyi biçimde koruyup kollayacağınıza inandığı için onu sizlere emanet etmiş, böylelikle Türk Gençliğine güvenini göstermiştir.  Atatürk’ün yaktığı aydınlanma ışığını taşıyarak, bu aydınlığın sürekli olmasını sağlayacak, Türkiye Cumhuriyeti’ni mutlu ve daha huzurlu yarınlara taşıyacaksınız.

Cumhuriyet’in yılmaz bekçisi olan sizlerin, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında sorumluluklarınızın bilinciyle hareket ederek, çağdaş değerlerden asla ödün vermeyeceğinize olan inancımız sonsuzdur. 19 Mayıs, Atatürk’ün egemenliğe dayanan, tam bağımsız yeni bir devlet kurması ve milletin onurlu ve şerefli bir halk olarak yaşamasını sağlamak amacıyla başlattığı büyük hareketin ilk adımıdır.

Bugün ülkemizin bulunduğu bu zorlu Ortadoğu coğrafyasında, insanımızın yaşamını huzur ve güven içinde, çağdaş ve demokratik bir şekilde sürdürmesi, cumhuriyetin kazanımlarına olan bağlılığına borçlu olduğu unutulmamalıdır.

Türkiye’nin varlığını koruyabilmesi ve her dönem güçlü kalabilmesi, her şeyden önce Cumhuriyet’in değiştirilemez niteliklerinin, Atatürk devrimlerinin yaşatılmasına bağlıdır. Geleceğimiz yönünden büyük önem taşıyan bu temel değerlere sahip çıkılması, yöneteni ve yönetileniyle tüm yurttaşlarımızın ve kurumlarımızın ortak sorumluluğudur.

Büyük Atatürk’ün başlattığı aydınlanma devrimleri yolumuza ışık tutamaktadır. Atatürk gençliği olarak sizlerin çağdaşlık ve özgürlük yolundaki mücadeleniz her daim sürecektir. Cumhuriyeti yükseltecek ve sürdürecek siz gençlersiniz. Yolunuz açık ve aydınlık olsun. Hepinizi bu önemli günde sevgi ve saygıyla selamlıyor, milletimizin bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tüm benliğimle kutluyorum.

Bu günün mimarı olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, sevgi ve gönül borcuyla anıyorum.

Gelecek sizindir…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir