Derya Bakbak: “Türk gençliği idealleri ile dünyaya yön verecek”

Gaziantep Milletvekili, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dr. Derya Bakbak mesajında şunları ifade etti:

“19 Mayıs 1919 güçlü bir inancın uyanışı, bağımsızlık meşalesinin ilk ateşi, yeniden dirilişin simgesidir. Bir asırdır Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız 19 Mayıs’ın 101. yılına erişmenin kıvancı içerisindeyiz.

Bu kıvanç ile ulusumuzu kurtuluşa taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Bu yıl çok farklı bir süreçten geçiyoruz. Salgınla mücadele ettiğimiz bu zorlu günlerde 19 Mayıs heyecanı ile Kadir Gecesinin maneviyatını aynı anda yaşıyoruz.

Bu güzel günlerin milletimiz ve ülkemiz adına çok daha güzel sağlık dolu yarınlara kapı aralamasını diliyorum. Gençlerimizin azmi, heyecanı, enerjisi ile ülkemizi çok daha müreffeh yarınlara ulaştıracağımıza inancım tamdır.

Gençlerimizden beklentimiz ve isteğimiz;  bilime, teknolojiye merak duysunlar, azimle çalışsınlar… Çünkü biz onlardan milli ve manevi değerlerine sahip çıkan; ülkesinin geleceğinde söz sahibi olmak için azimle çalışan üreten bir gayretin içinde olmalarını bekliyoruz.

Türkiye’nin 2053 ve 2071 vizyonunu gençlerin hayata geçireceğine her fırsatta vurgu yapan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi; ‘Biz kalbi selim bir gençlik istiyoruz. Yani imanına, inancına, maneviyatına sahip bir gençlik istiyoruz. Biz aklı selim bir gençlik istiyoruz. Yani ilmiyle, tekniğiyle sanatıyla, kültürüyle, estetiğiyle, zirvede bir gençlik istiyoruz.’

Türk gençliği idealleri ile dünyaya yön verecek; demokrasiye, değişime, yeniliğe lokomotif olacak. Tıpkı Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde bahsettiği Asım’ın Nesli gibi; iman, irfan, fazilet ve bilgi ile donanmış, karakterli, ahlaklı, kişilikli, vatanına, milletine ve dinine sahip çıkan, dahası bunları yüceltmek için tüm imkânları seferber eden bir nesil…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.’

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, bizlere bu toprakları vatan kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir