Vali Gül Cennet Annelerini Ziyaret Etti

Gaziantep’te “Cennet Anneleri” Unutulmadı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, İçişleri Bakanlığı ve Hz. Hatice Vakfı işbirliğinde Anneler Günü vesilesi ile hayata geçirilen “Cennet Anneleri” projesi kapsamında 116 yaşındaki Güllü Demir ve Şehit Ali Tatar’ın annesi Hatice Tatar’ı ziyaret etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerin içine girilmeden açık alanda kısa süre içerisinde gerçekleştirilen ziyarette, annelere bir istek ve ihtiyaçlarının olup olmadığını soran Vali Gül, her zaman yanlarında olduklarını kaydetti.

Gül, “İçişleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu ‘Cennet Anneleri’ projesi kapsamında Gaziantep’teki 100 yaş ve üzeri 140 annemiz, Vefa Sosyal Destek Gruplarımız tarafından ziyaret ediliyor. Bizler de bu annelerimizden biri olan Güllü teyzeyi ve en kıymetli annelerimizden şehit annemiz Hatice teyzeyi sosyal mesafeye dikkat ederek ziyaret ettik. Bütün annelerimiz çok kıymetlidir ama aziz şehitlerimizin anneleri en kıymetlilerdir. Allah şehitlerimizle cennetinde buluştursun” ifadelerini kullandı.

Yaşlarından dolayı asırlık çınar olarak nitelendirilen yaşlı anneler Gaziantep Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından sosyal mesafeye ve maske kullanımına dikkat edilerek ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir