Derya Bakbak: “Anne, sevgi kaynağı, dua kapısıdır”

Gaziantep Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, anneler günü ile ilgili bir mesajı yayımladı.

Dr Derya Bakbak mesajında şunları ifade etti:

“Toplumun sarsılmaz gücü, başların tacı, gönüllerin ilacı tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, onların bu topraklara ekeceği tohumlarla ülkemizin kalkınma hamlesinin ivme kazanacağına yürekten inanıyorum.

Anne demek 4 harf bir kelime değil; sevgi kaynağı, dua kapısıdır.

Fedakarlığın sembolü olan anneler, güvenli limanımız, kişisel tarihimiz, ilk öğretmenimizdir. Onlar, evlat yetiştirerek dünyadaki en büyük esere mimarlık yapmaktadırlar.

Bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak nesillerin ahlaklı, erdemli, milli ve manevi değerlerine saygılı olarak yetişmesinde, ailenin ve toplumun oluşmasında annelerin rolü çok büyüktür.

Ülkemin kadınları geçmişten günümüze bu rolün her daim hakkını vermiş; gerektiğinde cephede asker,  gerektiğinde anne olmuştur.

Şimdi salgınla mücadele ettiğimiz bu zorlu günlerde de tüm annelere büyük görevler düşüyor. Unutmayalım toplumumuzun sağlığı kendi hanemizden başlayan tedbirlere bağlı. Hijyen, ev ekonomisi, dayanışma ve aile bireylerinin motivasyonu…

Sosyal izolasyona ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde tüm annelerin ailemizi evde tutmada rol üstlenerek; dayanışma, çocuklarımızın eğitimi ve hijyen gibi konularda yol gösterici olacağına inancım tamdır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, milletimizin desteğiyle salgınla mücadelemizde önemli bir eşik aşıldı. Bundan sonra da rehavete kapılmadan tedbirlere uyarak normalleşme sürecini hep birlikte inşa edeceğiz ve 18 yıldır olduğu gibi bütün imkanlarımızla aile yapımızı koruyarak, toplumumuzu daha güçlü kılmak için var gücümüzle çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemizin bağımsızlığı için canını feda eden aziz şehitlerimizin emaneti şehit annelerimiz olmak üzere, dua ve desteğini her daim yüreğimde hissettiğim annem ile tüm kadınlarımızın anneler gününü kutluyor, Rabbimden hiçbir anneye evlat acısı yaşatmamasını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir