VALİ DAVUT GÜL’ÜN ANNELER GÜNÜ MESAJI

“Toplumun temel taşı olan aileyi, sevgi ve fedakarlıklarıyla bir arada tutan annelerimizin bu özel gününü  kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Aile ve toplumun direği olan, gelenek ve örflerimizi  bizlere öğreten annelerimiz, ilk öğretmenimiz, hayat boyu yol göstericimizdir. Aile birliğinin tesis edilmesinde, çocukların sağlıklı ve mutlu bir ortamda yetişmesinde en temel rolü üstlenen anneler, varlıkları ile güç kattığı evlatları için her zaman sığınılabilecek sıcak bir kucaktır.

Büyüklerine saygıyı esas alan, cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inanan bir dinin, bir geleneğin mensubu olan bizler, evlat yetiştirmenin ulvi bir görev olduğunun idraki içerisinde; annelerimizi mutlu etmeli, emeklerinin boşa gitmediğini göstermeli ve onların ne kadar kıymetli olduklarını kendilerine daima hissettirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta ülkemizin varlığı ve birliği için canını feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin emaneti olan şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere, Koronavirüs salgını dolayısı ile vefat eden annelerimiz ve bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve hayatını çocuklarına vakfeden tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir