Hocaoğlu: “Bazı sektörler ve çalışanlar can çekiyor”

İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, koronovirüs nedeniyle birçok sektörde sıkıntılar yaşandığını, bunun için çok ciddi adımların atılması gerektiğini söyledi.

15 günde bir yaptığı basın toplantısını yazılı olarak gerçekleştiren Hocaoğlu şunları söyledi;

“Zor günler yaşadığımız bu günlerde yine yazılı basın açıklaması yapmak durumunda kalıyoruz. Geçen hafta baro başkanımız Sayın Bektaş Şarklı avukatların sorunlarını dile getirdi. Benimde bir avukat olmam itibarı ile sayın baro başkanımıza aynen katılıyorum. Dava ve İcra takiplerinin durması özellikle mesleğe yeni başlayan avukat arkadaşlarımızı çok zor duruma düşürmüştür. Birçok avukat arkadaşımız kendi SGK pirimini ödeyemez durumdadır. Bürosunun kirasını, çalıştırdığı personelin maaşını ödeyememe durumu ile karşı karşıya kalmıştır. 15 Haziran’da adliyeler iş ve işlemlere başlayacaktır. Ancak 20 Temmuz’da adli tatil başlayacaktır. Bu olgu 2020 yılının kapandığı anlamına gelir. Avukat arkadaşlarımıza da hükümet kamu bankalarından 6 ay ödemesiz düşük faizli kredi kullandırımı yaptırmalıdır. Unutulmamalıdır ki, Adalet biter ise; yaşamın anlamı kalmaz.”

“YEVMİYE İLE ÇALIŞANLAR AÇ KALDI”

“Düğün salonu ve kafe işletmecileri çok zor durumda, önlerini göremiyorlar, ancak göz ardı edilen, asıl zor durumda olan, bu işyerlerinde kayıtsız, günlük yevmiye ile çalışanlar. Garson, bulaşıkçı, temizlikçi bunlar günlük çalışıp, aldığı günlük ile akşam evine ekmek götürenler bunlar şuan aç.”

“DAVULCULARIMIZ GÖZ ARDI EDİLMEMELİ”

“Hep mutlu günlerimizde hatırlanan davul ve zurna çalarak geçim yapan bizleri eğlendiren abdal aşireti de mevcut durumda çok zor günler yaşıyor. Onlar iş bulamadığında sokaklarda kâğıt toplayarak geçiniyor. Ancak şuan çöplerden kağıt dahi toplayamıyorlar. Yani onlar topluma hep faydalı olan görünmeyen, horlanan insanlar. Çadırlarda, derme çatma evlerde, varoşlarda yaşayanlar. Okula gidemeyenler, eğitim alamayanlar ama asla vatanına düşman olmayan, çalmayan, kimsenin malına göz dikmeyenler. Bunlara belediyeler, valilik ve kaymakamlıklar sahip çıkmalıdır. Çok şey istemiyorlar, insan yerine konmak ve karınlarının doymasını istiyorlar. Şehrin yöneticileri abdal aşiretlerini görün. Onlar bu ramazan ayında da yine işsiz. Onları unutmayın.”

“NİZİP YOLU BİTSİN ARTIK”

“Şehirlerarası yollar, şehir dışı yasakları dolaysıyla sakin. Gaziantep’in AKP ve MHP milletvekilleri başta olmak üzere; tüm milletvekilleri bu süreçte Nizip – Gaziantep ve Nurdağı – Gaziantep ölüm yollarını bitirin artık.”

RAY-BUS VE GAZİRAY NE OLDU?

“Sayın Fatma Şahin ve Sayın Mehmet Sarı! Nizip – Gaziantep arası Ray-Bus, Gaziray karantinaya mı alındı? COVIT-19 mu oldu? Gaziantep halkına bildirmek istiyorum, normalleşmenin ilk gününde her 15 günde bir halk günü yapacağız. Gazianteplinin gözü, kulağı, dili olacağız. Biz unutmayız, unutturmayız. Gaziantep halkı şunu çok iyi bilsin ki, Allah’a şükür kimseden emir almayız, gerçeği söylemekten geri durmayız, verilemeyecek hiçbir hesabımız, Allah’tan başka kimseden korkumuz yoktur. Biran önce yüz yüze, basın toplantısı ve halk günü yapmak umuduyla, başta yerel medyamız olmak üzere tüm Gazianteplilere sevgi ve saygılarımla”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir