BÜYÜKŞEHİR SİNEKSİZ BİR YAZ İÇİN ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

120 KİŞİLİK İLAÇLAMA EKİBİ İL GENELİNDE HAŞERELERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla il sınırları içerisinde devam eden sivrisinek, karasinek, larva ve fareye karşı ilaçlama çalışmalarına hız kazandırdı. Sokakların boşalmasını değerlendiren ekipler, şehrin her noktasında sineksiz bir yaz için yoğun mesai harcıyor.

Yeni tip Corona Virüs (COVID-19) Salgını’na karşı verilen ulusal mücadele devam ederken Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgelerle boşalan cadde ve sokaklar da çalışmalar başlatan Büyükşehir Belediyesi, sivrisinek, karasinek, üvez ve fareye karşı mücadelesine hız verdi. Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Vektör Kontrol Hizmetleri Birimi, 120 kişilik ekiple, il sınırları içerisindeki şehirle 9 ilçenin merkezleri, köyler ve yeşil alanlarda ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığı açısından çok önemli gördüğü ilaçlama, haşere ve fareye karşı 7 gün 24 saat mücadelesini sürdürecek.

default

İlaçlama ekipleri hava sıcaklığının yüksek olduğu aylarda, dere kenarları, durgun sular, yeşil alanlar, fosseptikler, gübrelikler, rögarlar, inşaat alanları, dere yatakları, çöp konteynırları, çöp toplama istasyonlarıyla harabe evler gibi şu ana kadar tespit edilen 35 bin üreme noktasının ilaçlamasını rutin alarak devam ettirecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir