CHP İL BAŞKANI HAYRİ SUCU’DAN RAMAZAN AYI MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu yayınladığı mesajla Ramazan ayının dayanışma ve yardımlaşma ayı olduğuna vurgu yaptı.

Müslüman âleminin en önemli ayı olarak kabul edilen Ramazan ayının ülkeye huzur ve kardeşlik getirmesi dileklerinde bulunan Hayri Sucu, mesajında şunlara yer verdi.

SALGINLAR, SAVAŞLAR VE KAVGALAR SONA ERSİN

Bereketin, dayanışmanın ve huzurun ayı olan 11 ayın sultanı Ramazan ayını bu yılda idrak etmeye başlıyoruz. Özellikle ülkemizde körüklenen kutuplaşmaya son verilmesi için Ramazan ayı çok önemli bir fırsat.

İslam dininin emrettiği gibi kavgayı değil barışı, ayrımcılığı değil birleştirici olmayı, kötülüğü değil iyiliği, kötü sözü değil hoşgörüyü yaşatmak, Ramazan ayını yaşamak için yapılacak en güzel işlerdir. Paylaşmak, kibirden uzaklaşmak, ben değil biz demek bu ayın en güzel hediyelerindendir. Unutmayalım ki, bu hediyeleri kabul etmek ve nimetlerinden faydalanmak bizlerin elinde.

Ramazan ayının, ülkemizde her geçen gün artan yoksulluğun ve kriz ortamının sona erdirilmesine, milletimiz arasındaki kardeşliğin ve birliğin artmasına vesile olmasını diliyorum. Umuyorum ki, farklılıkların zenginliklerimiz olduğu, bu ay da daha iyi anlaşılır. Elimizden geldiği kadar zor durumda olan vatandaşlarımıza yardım elini uzatmaktan asla kaçınmayalım. Yaşadığımız Koronavirüsü salgınının etkisiyle ihtiyaç sahiplerinin katlanarak arttığını unutmayalım. Yürekten istiyorum ki, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü salgını son bulsun.

Yaşanan bu olağanüstü günlerde Ramazan Ayı ibadetlerimizi Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının uyarı ve tavsiyelerini dikkatte alarak gerçekleştirelim.

Başta Saygıdeğer Gaziantepliler olmak üzere, tüm Türkiye’nin ve bütün Müslüman aleminin Ramazan ayını kutluyor, ülkemizin huzuruna, bereketine ve kardeşliğine vesile olmasını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir