GAZİANTEP’İN AKILLI ŞEHİRLER AĞINDAKİ YOLCULUĞUNDA ÖNEMLİ PROTOKOL

“İnovatif bireyler bu atölyelerde yetişecek”

Gaziantep’te yer alan tüm kurumlardaki öğrencilere ve öğretmenlere inovasyon kültürünü benimsetmek ve inovatif bireyler yetiştirmek için gerekli çalışmaların yapılmasına olanak sağlayacak iş birliği protokolü imzalandı.

Covid-19 Pandemisi tedbirleri kapsamında video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, bu çalışmanın Gaziantep’in akıllı şehirler yolculuğunda hem öğrenciler hem de öğretmenler için çok önemli bir kazanım olacağını aktardı.

Kurumsal işbirliğinin bir kez daha pekiştiği önemli bir işe imza atıldığını dile getiren Gül, “Sayın Cumhurbaşkanımızın en son talimatı olan,  Hazine ve Maliye Bakanımızın açıkladığı 1 milyon yazılımcının da bir anlamda Gaziantep özelinde ilk adımı atılmış, altyapısı oluşturulmuş oluyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar sonrasında Vali Davut Gül’ün onayı ile, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe arasında imzalar atıldı.

Protokol kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek eğitmenlere, İnovasyon, Yapay Zekâ, Blockchain, Endüstri 4.0 alanlarında eğitim ve konferanslar ile inovasyona ilişkin atölye çalışmaları düzenlenerek inovatif bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir