Hayri Sucu: “100’üncü Yılın Gurur Ve Onurunu Yaşıyoruz”

BU YIL BELKİ BİR ARADA OLAMAYACAĞIZ AMA GÖNÜLLERİMİZ BİR ARADA

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda “Bağımsızlık mücadelemizin en önemli dayanaklarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılında büyük bir gurur ve onur yaşıyoruz” dedi.

Sucu, caddelerde, sokaklarda çocuklarla, aileleriyle bu önemli milli günü kutlama arzularını hayata geçirmenin mümkün olmadığını dile getirerek “Şu anda bir pandemi ortamındayız, virüsün yayılmasını engellemek daha fazla insanımızı kaybetmemek adına evlerimizde olacağız. Bu yıl belki bir arada olamayacağız ama gönüllerimiz bir arada” ifadelerini kullandı.

Sucu, CHP Genel Merkezi’nin pandemi sürecinde kutlanacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle iki proje başlattığını, çocukların sosyal medya ve mail yoluyla ulaştıracağı yazı, resim ve videolardan kısa film ve kitap hazırlanacağını hatırlattı.

CHP, TBMM’nin açılışının 100’üncü yılını sosyal medyada başlattığı “Cama Yansıyan Kardeşlik” ve “Zaman Kapsülü” projeleriyle kutlayacak. Covid-19 salgını sürecinde kutlanması planlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünya barışına adanması amacını taşıyan projeye ilişkin bilgi veren CHP İl Başkanı Hayri Sucu, “23 Nisan’da, pandemi günlerinde dünyanın dört bir yanında evlerinde kalan çocuklara, Türkiye’den barış ve dostluk mesajları göndereceğiz. Böylece pandemi günlerinde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünya barışına adanacak” dedi.

EVLERİMİZDE KUTLAYACAĞIZ

“Bugün 100’üncü yılını gurur, onur ve mutlulukla kutlamaya hazırlandığımız Büyük Millet Meclisimizin açılışının, ülkemizi bölmek isteyen iç ve dış düşmanlara karşı bağımsızlığımızın coşkusunu yaşarken, bu vatan uğruna her yaştan insanımızın canını vermekten çekinmediğini de unutmamalıyız” diyen Sucu, mesajını şöyle sürdürdü:“Vatan toprağımız üzerinde birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yaşamamızın en önemli kaynağı Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, ‘Özgürlüğün de eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.’ Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Geleceğimizin en büyük teminatı olan, çağdaş Türkiye’yi bilim ve aklın yoluyla şekillendirecek, bu değerli mirasa sahip çıkacak çocuklarımızı aynı bilinç ve inançla yetiştirmek ise hepimizin en önemli görevidir. Büyük Önderimiz gibi bizler de yarının bireyleri olan bugünün çocuklarına güveniyor, onların yetişmelerinde pay sahibi olabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Caddelerde, sokaklarda çocuklarla, aileleriyle bu önemli milli günü kutlama arzularını hayata geçirmenin mümkün olmadığını biliyoruz. Şu anda bir pandemi ortamındayız, virüsün yayılmasını engellemek daha fazla insanımızı kaybetmemek adına evlerimizde olacağız. Bu yıl belki bir arada olamayacağız ama gönüllerimiz bir arada. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bağımsızlığımız için canlarını vermekten çekinmeyen şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir