Gaziantep Valisi Gül’ün, 14-20 Nisan Şehitler Haftası Mesajı

İslam dininde Peygamberlikten sonra gelen en yüce makam olan Şehitlik; Allah rızası için, din, vatan ve millet uğruna canını vermek demektir. Bu makama erişmek de şereflerin en büyüğüdür.

Tarih boyunca Aziz milletimiz, şehadet şerbeti içerek sayısız kahramanlık destanına imza atmış, bağımsız yaşama kararlılığını tarih boyunca en zor şartlarda dahi sergilemiş, vatanseverliğiyle gurur duyduğumuz zaferlere imza atmıştır.

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Kutsal Vatan Toprakları için seve seve canını veren Aziz Şehitlerimiz, ulusal bütünlüğümüzün en önemli göstergesidir. Vatanımızı kanları, canları pahasına koruyan; Onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik ve bütünlüğümüze kasteden her türlü kalkışmaya karşı çıkıp, bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenmez.

Şehitlerimiz ülkemizin ortak değeridir. Bu vatanın her karış toprağında yaşayan şehit anneleri her birimizin annesi, şehit aileleri her birimizin ailesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 14-20 Nisan Şehitler Haftasında, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; geçmişteki mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan hain darbe girişimlerine ve her türlü terör belasına karşı bedenini ve canını siper ederek  toprağın bağrına düşen bütün Şehitlerimizi rahmetle, minnetle, hürmetle yâd ediyorum. Ruhları şad, makamları âli olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir