SANKO OKULLARI “EVLER BAYRAM YERİ” KAMPANYASI BAŞLATTI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI HEYECANI

GENEL MÜDÜR FIRAT MÜMTAZ ASYALI: “23 NİSAN’DA OKULUMUZU ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTE BAYRAKLARLA, BALONLARLA RENGÂRENK SÜSLEYECEKTİK, COVID 19 RİSKİ NEDENİYLE OKULDA EĞİTİME ARA VERİLDİ”

SANKO Okulları, Yeni Koronavirüs (COVID 19) salgını nedeniyle okulda eğitime ara verilince, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılını Türkiye genelinde coşkuyla kutlamak amacıyla, “Evler Bayram Yeri” sloganı ile kampanya başlattı.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, Milli Mücadelenin Karargahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü Yıl kutlamaları için öğrencilerle birlikte kurdukları güzel hayali, COVID 19 salgını nedeniyle koşullar değişse de hayata geçirmeye karar verdiklerini söyledi.

Düzenledikleri anketle öğrencilere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü Yılını nasıl kutlamak istediklerini sorduklarını belirten Asyalı, “Kutlamalarımıza onların hayalleri yön versin istedik. En çok istedikleri şeylerden biri okullarını bayraklarla, balonlarla, rengârenk süslemekti, bu süsler çok uzaklardan bile görünsün istemişlerdi” dedi.

“HAYDİ GAZİANTEP, HAYDİ TÜRKİYE! 23 NİSAN’IN 100’ÜNCÜ YILINDA EVLER BAYRAM YERİ”

 “Aylar önceden ulusal egemenliğimizin 100’üncü yıldönümünü öğrencilerimiz için unutulmaz kılacak planlamalar yapmıştık ama mümkün olamadı. Şimdi öğrencilerimizden uzakta da olsak onlara bayram coşkusu yaşatacak çalışmalar planlıyoruz” diyen Asyalı, şunları kaydetti:

“Salgın riskine karşı önlem olarak okulda eğitime ara verilince, evlerimizde olduğumuz için evlerimizi bayram yerine çevirelim istedik. Evlerimizdeki bayram şenliği uzaklardan görünsün diye ülkemizde çocukların olduğu her evin bayram yerine dönmesi için bu kampanyayı başlattık. Ailelerin çocuklarımızın bu heyecanına ortaklık etmesi, onları daha da mutlu edecektir. Elimizdeki imkânlarla onlara bu coşkuyu yaşatmak, bu bayramı unutulmaz kılmanın en güzel yollarından biri olacaktır.

“HEYECANIMIZI OKULDAN EVLERE TAŞIDIK VE EVLERİMİZİ BAYRAM YERİ YAPMAK İÇİN TÜRKİYE GENELİNDE SÜSLEME KAMPANYASI BAŞLATTIK”

Çocuklarımızın yıllar sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü Yılında evlerini aileleri ile bayram coşkusuyla nasıl süslediklerini anlatmaları ve evlerinin bayram yerine dönen fotoğraflarına bakmaları onlara güzel bir anı olacaktır. Herkesi çocuklarımıza bu anıyı hediye etmek üzere kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz. ‘Haydi Gaziantep, Haydi Türkiye 23 Nisan’ın 100’üncü Yılında Evler Bayram Yeri” diyerek bu coşkunun herkes tarafından yaşanmasını sağlayalım.”

Asyalı, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılı vesilesiyle; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla anıyor, ulusal egemenliğimizi ve cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatacağımıza okulumuz ve öğrencilerimiz adına söz veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

SANKO OKULLARI

Gaziantep’te 8 Mart 2001 tarihinde kurulma kararı alınarak 12 Mayıs 2001’de bina temeli atılan SANKO Okulları 10 Eylül 2001 tarihinde 530 öğrencisi ile eğitim ve öğretim hayatına adım attı.

Kampüste bin kişilik spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu ve 640 kişilik tiyatro salonu bulunan Abdulkadir Konukoğlu Kültür ve Spor Merkezi 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılında hizmete girdi.

Eğitim ağının genişletilmesi amacıyla 25 Şubat 2012 tarihinde yeni Lise ve Anasınıfları binaları tamamlandı; 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılından itibaren SANKO Koleji’nin yanı sıra, SANKO Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri de eğitime başladı.

SANKO Okulları, bin 300 öğrencisi, 230 akademik ve idari kadrosu ile 19’uncu yılında eğitim öğretimde öncü ve model olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir