BAŞKAN TAHMAZOĞLU SAĞLIK HAFTASINDA “EVDE KAL” DEDİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 8-14 Nisan tarihleri arasında kutlanan Sağlık Haftası dolayısıyla yaynladığı mesajda sağlıklı bir yaşamın önemine dikkat çekerek sağlıklı bir yaşam için ‘EVDE KALIN’ dedi.

Sağlıklı yaşam hakkının korunması, insan sağlığının önemi ve bu konuda bilincin arttırılması amacıyla, Birleşmiş Milletlere üye olan tüm ülkelerde 8-14 Nisan tarihlerinin “Sağlık Haftası” olarak kutlanmakta olduğunu belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu; “Korona virüsü nedeniyle zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte tüm vatandaşlarımızın zorunlu olmadığı süreçte evde kalmalarını istiyoruz. Sağlıklı yaşam, her bireyin temel hakkıdır.

Sağlık hizmetlerinin kalitesi, ülke düzeyine yaygınlığı ve vatandaşlarımızın bu hizmetlerden eşit olarak yararlanabilmesi, bir ülkenin uygarlık göstergesi olarak kabul edilmektedir. Sağlıklı toplumları, sağlıklı bireylerin oluşturabileceği düşüncesi ile tüm vatandaşlarımızın kendisinden başlayarak toplum sağlığı için çaba göstermelerini temenni ediyor, sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Sağlık Haftası’nı kutluyor, herkese sağlıklı bir yaşam diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir