Vali Davut Gül’den 10 Nisan Polis Bayramı Mesajı

10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Emniyet Teşkilatı, yaklaşık iki asırdır, Vatan toprağının her bir köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiştir.

Denetime açık, şeffaf ve hesap verebilirlik gibi çağımızın gerektirdiği özelliklere sahip olan polis teşkilatımızın halkımızın kaliteli hizmet beklentilerine de cevap verdiğini memnuniyetle müşahede etmekteyiz.

Ülkemizde son yıllarda tüm kurum ve kuruluşlarımızın kaydettiği gelişim ve değişim sürecine polis teşkilatımızda ayak uydurarak, çağın gerektirdiği en ileri teknoloji ve bilgi birikimini en üst düzeyde kullanan kurumlardan biri haline gelmiştir.

Kahraman emniyet teşkilatımız diğer bütün suçlarla olduğu gibi özellikle uyuşturucu ile mücadelede İlimizde önemli başarılara imza atmakta ve bulaşıcı hastalık salgını dolayısı ile toplumsal olarak yaşadığımız bu zor zamanlarda verdiğimiz mücadeleye her alanda fedakarlıkla destek vermektedir.

İnsan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletimizin önemli bir kurumu olmanın bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan özellikle Gaziantep Emniyet Teşkilatımız olmak üzere tüm Türk Polis Teşkilatı’nın 175. Kuruluş Yıldönümünü ve 10 Nisan Polis Bayramını kutluyor; Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında bulunan tüm polislerimize ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Allah, her alanda verdikleri özverili mücadelelerinde muvaffak olmayı nasip etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir