ŞAHİNBEY BELEDİYESİ PAZAR YERLERİNDE TEDBİR ALDI

Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri ilçede kurulan Pazar yerlerinde korona virüsüne karşı sıkı tedbirler uyguluyor.

Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın Korona virüs (Covid-19) ile mücadele için yayınladığı genelge kapsamında semt pazarlarında denetimlerini aralıksız sürdürüyor.  İlçenin değişik yerlerinde farklı zamanlarda Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan uzay çatılı pazar yerlerine alış verişe gelen vatandaşları zabıta ekipleri sıkı kontrolden geçiriyor.

SEMT PAZARLARINDA SIKI TEDBİR

Pazarlarda sebze ve meyve gibi zaruri gıda ihtiyaçları haricinde tezgahların kurulmamasını, satış yapacak tezgahlar arasında 3 metre mesafe bulunmasını, pazar giriş ve çıkışının farklı noktadan kontrollü olarak yapılmasını içeren genelge ile ilgili Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de kontrol faaliyetlerini sürdürüyor. Alınan tedbirler kapsamında semt pazarlarının girişlerine zabıta tarafından bariyerler kurarak kontrol sağlıyor. Vatandaşların Pazar yerine girmeden önce vücut ısıları ölçülüp Pazar yeri girişinde bulunan dezenfektanla elleri dezenfekte edildikten sonra pazar yerlerine alınıyor. Pazara alışverişe gelen 65 yaş ve üzeri vatandaşlar uyarılıp evlerine gönderilirken, çok acil ihtiyaçlarının olduğunu belirten kimi vatandaşlarda girişte bekletilerek, ihtiyaçları zabıta ekipleri tarafından alınıyor. Pazar yerinde alışverişini yapan vatandaşlar pazar yerinin farklı noktalarından giriş çıkış yaptırılıyor.

PAZARCILAR MEMNUN

Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri sadece vatandaşı değil Pazar esnafını da denetliyor. Pazarcıların arasındaki mesafede zabıta ekipleri tarafından hassasiyetle kontrol edilirken, pazarcıların maske ve eldiven takmasına dikkat ediliyor. Zabıta ekipleri vatandaşın meyve ve sebzelere dokunmasına izin vermeyip istenilen ürünlerin pazarcı esnafı tarafından poşetlenip tartılmasına özen gösteriliyor.

VATANDAŞLAR MEMNUN

Pazara gelen vatandaşlar alınan tedbiri olumlu bulurken, “Hükümetimizin ve belediyemizin aldığı tedbirleri yerinde buluyoruz. Zabıta ekipleri Pazar yerine girerken, ateşimizi ölçüp dezenfekte dökülmesi yönünde uyarıda bulunuyorlar. İçeride pazarcılara da sosyal mesafe uygulanıyor. Bu zor günlerde uygulanan tedbirlerden dolayı Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir