SUCU’DAN AVUKATLAR GÜNÜ VE POLİS HAFTASI MESAJI

Sucu Avukatları ve polisleri unutmadı

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu,  5 Nisan Avukatlar Günü, Türk Polis Teşkilatı’nın 175. kuruluş yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Sucu, “Bu günlerde hukuka, bağımsız ve tarafsız yargıya, yargının asli ve kurucu unsuru olan savunma makamını temsil eden avukatlara ihtiyacımız var ” dedi. Sucu, ayrıca Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 175. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak, polislerimiz ülkemizin bölünmez bütünlüğüyle bizlerin huzurlu ve güven içinde yaşaması için hizmet verdiğini söyledi.

ADALETİN TEMELİNİ DE AVUKATLAR OLUŞTURUR

CHP İl Başkanı Hayri Sucu, 5 Nisan Avukatlar Günü mesajında şu ifadelere yer verdi:  Hukuk Devleti’nin ve savunma hakkının güvencesi avukatlardır. Toplumları bir arada tutan en önemli unsur olan adaletin temelini de Avukatlar oluşturur. Bir toplumu birlikte tutan en önemli unsur adalettir .Adaletin tesisinde ise Avukatlar çok önemli bir görevi yerine getirir . Savunma Hakkı Adil yargılamanın temelidir. Toplumsal Barış’ın sağlanması hukuk ve yargıya güvenin temini Avukatların mesleklerini Özgür biçimde yapabilmeleri ile mümkündür . Bağımsız Avukat Adalet arayan her vatandaşın güvencesidir hukuk devleti Ancak ve ancak güçlü bir savunma ile sağlanır. Savunma hakkının. Dokunulmazlığı ile yargının bağımsızlığına inanan demokratik laik sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi tüm Avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Gününü kutluyorum.”

HERKESİN POLİSİ KENDİ VİCDANIDIR

Türk Polis Teşkilatı’nın 175. kuruluş yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle ile ilgili de bir mesaj yayımlayan  Sucu, “Türk Polisi, 175 yıldan bu yana, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, milletin güvenliği, suç işlenmesinin önlenmesi ve suçluların yakalanarak adalete teslim edilmesi gibi görevleri, şeref ve gururla yerine getirmektedir. Polis teşkilatımız kuruluşundan bugüne kadar, kamu düzeninin ve güvenliğin sağlanması, hak ve özgürlüklerin eşit olarak uygulanması görevlerini kendisine tanınan yetkiler çerçevesinde başarıyla yerine getirmiştir. Getirmeye de devam edecektir. Ülkemizin köklü kurumlarından biri olan Polis Teşkilatımızın, vatandaşlarımızın huzur ve güveni için ülke çapında gösterdiği gayretler her türlü takdire şayandır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin sağlanmasında, ülke bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik yıkıcı, bölücü hareketlerin önlenmesinde canları pahasına mücadele etmektedirler. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır’ dediği gibi, polisimiz vicdanı olmayanların karşısındadır. Olmaya da devam edecektir. Her zaman bizlerin huzurlu, güvenli olarak yaşamamızda etkin bir görev üstlenmektedir. Bundan dolayı da polislerimize teşekkür ediyorum. Bu anlamlı günlerini kutlayarak, görev sırasında hayatını kaybeden şehit polislerimizi rahmet, gazilerimizi de şükran ve minnetle anıyorum. Bu vesileyle; üstün hizmet anlayışı ve özveriyle görev yapan Polis Teşkilatımızın değerli mensuplarının Polis Haftası’nı kutluyor, mesleki yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir