ŞAHİNBEY BELEDİYESİNİN KORONA TEDBİRLERİ GÖZ DOLDURD

Şahinbey Belediyesi korona virüs tedbirleri kapsamında şehrin dört bir yanında çalışmalar yaparken, ekipler caddeleri ve kaldırımları yıkayıp dezenfekte ediyor.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsü ile mücadelesine ara vermeden devam eden Şahinbey Belediyesi ilçenin caddelerini, sokaklarını ve kaldırımlarını yıkayarak ilaçlayıp dezenfekte etti.  EV KAL çağrısına uyan Şahinbeyliler, Şahinbey Belediyesi temizlik ekiplerinin çalışmalarına evlerinin camlarından ve balkonlarından alkışlarla destek oldular.

TÜM EKİPLER SEFERBER OLDU

Şahinbey Belediyesinde Korona virüs (Kovid19) salgınına karşı mücadele her yönüyle devam ediyor. Şahinbey Belediyesi 7 gün 24 saat çalışmalarını sürdürürken zabıta ekipleri anonslarla ‘Evde Kal’ çağrısında bulundu. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ortak kullanım alanlarının yoğun olduğu bölgelerde dezenfekte işlemini düzenli olarak yerine getirirken, ilçenin Karataş bölgesini, Ordu Caddesini, İnönü Caddesini, Özdemirbey caddesini, Akkent Mahallesi, ve  Mavikent mahallesindeki ana caddeleri ve kaldırımları yıkayarak ilaçladı. Yapılan temizlik çalışmasında 12 tanker, 4 holder, 1 tanker arkası ilaçlama, 12 dezenfekte, 8 adet süpürge aracı, 22 sırt pompası, 12 adet pikap ve açık kasa transit kullanılırken, 40 ilaçlama 40 yol yıkama personeli görev yaptı.

ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Çalışmaların ara verilmeden hummalı şekilde ve titizlikle sürdüğünü belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Koronavirüs tehdidinin başladığı ilk andan itibaren oluşturduğumuz ekiplerle ilçemizdeki ortak kullanım alanlarını düzenli olarak dezenfekte etmeye başladık. Kapalı pazar yeri, duraklar, sosyal tesisler, spor tesisleri, camiler, parklar, hastaneler ve ortak kullanım alanlarını dezenfekte çalışmalarımız sürüyor. Bunların yanı sıra temizlik ekiplerimiz Karataş Bölgesi’ni, Ordu Caddesi’ni, İnönü Caddesi’ni, Özdemirbey Caddesi’ni, Akkent Mahallesi ve  Mavikent Mahallesi’ndeki ana caddeler ve kaldırımları yıkayarak ilaçladılar. Tüm birimlerimizle teyakkuz halinde ve işimizin başında olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimize fedakârca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Elbette ki bu salgın hastalıkla en büyük mücadele hem sosyal mesafeyi korumak hem de kendimizi izole ederek evde kalmaktır. Bizler her zaman tedbirlerin en önemlisi olan evde kal çağrımızı yineliyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN TAHMAZOĞLUNA TEŞEKKÜR ETTİLER

Şahinbey İlçesi’nde ki temizlik ve dezenfekte çalışmalarını takdirle karşılayan vatandaşlar “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’ndan Allah razı olsun. Korona virüsü ortaya çıktığından bu yana ilçemizin temizliğini ve dezenfekte çalışmalarını eksik etmiyor. Ekipler caddeleri, kaldırımları ilaçlı sularla yıkayıp dezenfekte ettiler. Başkan Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir