CHP GAZİANTEP ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Basın Mensupları;

CHP Gaziantep İl Başkanımız Hayri Sucu, Şahinbey İlçe Başkanımız Zeki Gürsel, Şehitkamil İlçe Başkanımız Mehmet Coşkun Atalamış’ın sosyal medya paylaşımlarından dolayı ortak yaptıkları basın açıklaması aşağıda sunulmuştur.

İlgi ve değerlendirmenize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

CHP Gaziantep İl Başkanlığı

YOLDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ.

Ülkemiz ciddi bir salgın tehditi altındayken, günaşırı vaka ve ölüm haberlerinin içimizi yaktığı şu zorlu günlerde CHP Gaziantep üyesi 3 yol arkadaşımızın hukuksuz ve kanunsuz bir şekilde gözaltına alınarak ev hapsi ile düşünce, yaşam özgürlüklerinin kısıtlanmasını büyük bir kaygı ile izliyor ve kınıyoruz!

Ülkemiz ve Cumhuriyetimiz için Kuvvetler ayrılığı ilkesinin önemini her geçen gün vatandaşımız daha iyi anlamakta.

Yürütmenin verdiği bir karara vatandaş eleştiri geliştirdiği anda yürütmenin başı bir anda yargının temel figürü haline geliyor ve düşünceler kısıtlandırılıyorsa burada faşizmin canlandığını söylemek işten bile değil.

Geçtiğimiz şu zorlu süreçte bizler daha fazla samimiyet, daha fazla çözüm yolu beklerken gördüğümüz tablo yaşadığımız tablo kadar içimizi yakmakta.

Siyasi kaygılarınızı bir tarafa atarak vatandaşın can kaygısıyla yürekten ilgilenmeye davet ediyoruz.

Şuanda ev hapsinde bulunan hukuksuz yere yargılanan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmekle beraber hukukun üstünlüğünü mümkün kılana dek mücadelemizin devam edeceğini bildirir saygılarımızı sunarız.

Mehmet Coşkun Atalamış           Zeki Gürsel                 Hayri Sucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir