KÜÇÜKKAYA’DAN KONUKOĞLU’NA ÖVGÜ

Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu’nu iş dünyasına örnek gösterdi.

Corona virüsü salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında bir çok iş yeri kapanırken, Konukoğlu Ailesi ise örnek bir kararla Sanko Ailesini oluşturan 14 bini aşkın çalışanına 1,000’er TL nakdi yardım yapmıştı. Sanko Holding ayrıca, Cumhurbaşkanlığı’nın başlattığı ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ kampanyasına 22 milyon lira bağışta bulunmuştu. Bununla da yetinmeyen Sanko, Gaziantep Valiliği’nin Gönül Seferberliği kampanyasına, toplam 60 bin koli gıda yardımı yaptı.

Konukoğlu, bu zor dönemde hiç bir çalışanını da işten çıkarmama sözü verdi. Sanko Holding’in bu örnek davranışını programında gündeme taşıyan İsmail Küçükkaya, şöyle konuştu: “Dün Konukoğlu aradı beni. O da bu süreçte elini taşın altına koyanlardan. Konukoğlu dedi ki; ‘Patron arkadaşlarımızın şunu bilmesini isterim. Patron arkadaşlarımız empati yaparak kendilerini işçi arkadaşlarımızın yerine koysunlar. Biz söz veriyoruz çalışanlarımızın bir tanesini bile işten çıkarmayacağız. Dayanışma zamanıdır’ dedi. İşte biz iş dünyasından böyle örnek tavırları görmek isteriz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir