GÜNSİFED Başkanı Öztürkmen: “Ortak akla, birlik ve beraberliğe hiç olmadığımız kadar ihtiyacımız var”

Geleceğe güvenle bakabilmemiz için iş dünyasının ayakta kalması, üretmesi lâzım

GÜNSİFED Başkanı Öztürkmen: “Ortak akla, birlik ve beraberliğe hiç olmadığımız kadar ihtiyacımız var”

Güneydoğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Öztürkmen, üreten, istihdam sağlayan, ihracatıyla ülke ekonomisine katkı sunan iş dünyasının bu zor süreçte ayakta kalabilmesi için desteğe ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Öztürkmen, yaptığı açıklamada, dünyanın olağanüstü bir süreci hep birlikte yaşadığını, bu zor günlerin de birlik ve beraberlikle aşılacağını söyledi.

Bugüne kadar Türkiye’nin kalkınması için mücadele eden iş dünyasının hiç vakit kaybetmeden daha fazla destekle ayakta kalması gerektiğini vurgulayan Öztürkmen, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Ekonomik Kalkan’ adı altında ülke insanı ve ekonomisi için destek paketi açıkladı ancak bunun genişletilmesi gerektiğine inanıyorum. Geleceğe güvenle bakabilmemiz için iş dünyasının ayakta kalması, üretmesi lazım. Bu da hükümetin atacağı adımlara bağlı, yarın geç olmadan bugün gereken adımlar atılmalıdır. Çünkü üreten, istihdam sağlayan, ihracatıyla ülke ekonomisine katkı sunan iş dünyasının bu zor süreçte ayakta kalabilmesi için desteğe ihtiyacı var. Türkiye’nin daha etkin çözümler için adeta bir ekonomik ve sosyal seferberlik ilan etmesini bekliyoruz” dedi.

Zor zamanların moral ve motivasyonla atlatılabileceğine dikkati çeken Öztürkmen, her kesimin olduğu gibi iş insanlarının da moral ve motivasyona ihtiyacı olduğunu kaydetti. Hiçbir işletmenin isteyerek ve bilerek çalışanının işine son vermek istemeyeceğini ve üretimini askıya almak istemeyeceğini belirten Öztürkmen, “Son çare bıçak kemiğe dayandığında esnaf kepenk indirmeye sanayici iflasını sunmaya başlıyor. Bu üzücü hadiselerin yaşanmaması için hepimizin el ele vermemiz gerekiyor. Bunun liderliğini de hükümetin yapmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Ekonomi ve sosyal hayatın devamının sağlanması için genelden özel heyetler kurulması ve bu heyetlerin makul ve mantıklı önerilerle hükümete destek vermesini isteyen Öztürkmen, “Bugünleri birlikte aşacağız, hem aşımızı hem işimizi devam ettirmek istiyoruz. Milletin ve devletin bu süreçten en az zararla çıkması için ortak akla, birlik ve beraberliğe hiç olmadığımız kadar ihtiyacımız var. Gün birlik ve beraberlik günüdür” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir