BAŞKAN ŞAHİN DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR

ŞAHİN, ZABITA EKİPLERİYLE EKMEK FIRINLARINI DENETLEDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Corona Virüs (COVID-19) salgını dolayısıyla denetimleri sıklaştırdı. Şahin, zabıta ekipleriyle beraber ekmek fırınlarının gitti, kurallara uyulup uyulmadığını kontrol etti.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde başlayıp kısa sürede Dünya’ya yayılan Corona Virüse karşı verilen ulusal mücadele devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, salgının Türkiye’de görüldüğü ilk günden bu yana tedbirler alarak özellikle gıda satışı ve üretimi olan yerlerde denetimleri sıklaştırdı. Dezenfekte çalışmaları ve sosyal yardımlar devam ederken Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’de denetimlere çıkıyor. Şahin, Büyükşehir Zabıta Ekipleri’yle beraber halk sağlığının korunması ve hijyen şartlarının sağlanması amacıyla ekmek fırınlarına gitti. Yapılan denetimlerde yayınlanan genelgelerde belirtilen şartlara uyulup uyulmadığını kontrol edildi, Başkan Şahin, esnafın sıkıntılarını dinledi.

Yapılan denetimlerde, fırınlarda satış yerleriyle, ödemenin yapıldığı yerin farklı olması, çalışanların maske ve eldiven takma kuralına uyup uymadığı soruldu. Fırınlarda ve gıda satışı yapan yerlerde salgına karşı alınan tedbirleri yerinde incelendi.  

Öte yandan Büyükşehir Zabıta ekipleri, her gün rutin olarak salgından korunma tedbirlerine yönelik denetimlerine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir