BAŞKAN ŞAHİN, SOSYAL MEDYADAN VATANDAŞLARI DİNLEDİ

BAŞKAN ŞAHİN’DEN HALK GÜNÜ İÇİN AKILLI ÇÖZÜM!

BAŞKAN ŞAHİN, SOSYAL MEDYADAN VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, her hafta Cuma günü yaptığı halk gününü Corona Virüsü (COVID-19) salgını tedbirleri yüzünden telekonferansla düzenledi. Büyükşehir Belediyesi’ne ait sosyal medya hesaplarından yapılan canlı yayınla halkla bir araya geldi, soruları yanıtladı. Corona Virüs tehdidine karşı bütün vatandaşlarla birlikte beraber çalışarak üstesinden gelineceğini söyledi.

Dünya gündeminde geniş yankı uyandıran Corona Virüs salgınına karşı önlemler sıkılaştırılırken, sosyal belediyecilik alanında “Gaziantep Modeli”  oluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, her hafta Cuma günü yaptığı halk buluşmasına yeni bir soluk getirdi. Tedbirler kapsamında kalabalık ortamların tehlikesini göz önünde bulundurarak, vatandaşları sosyal medyadan dinledi. Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan canlı yayınla vatandaşlarla buluşan Şahin, Corona Salgını’na karşı bugüne kadar alınan tedbirler ve yapılan dezenfekte çalışmalarını anlattı. Konuşmasının ardından vatandaşlardan gelen soruları yanıtlayan Başkan Şahin, merak edilenleri cevapladı, talepleri ilgili birimlere yönlendirdi. Salgın tehdidinin bütün kurumlar ve halkla birlikte alt edileceğinin altını çizdi.

Vatandaşların en çok merak ettiği konulardan olan sokak hayvanları ve Hayvanat Bahçesi’nin durumu hakkında konuşan Şahin, gerekli bütün tedbirlerin alındığını belirtti.  Salgın tehdidinin ortadan kalkmasından sonra Hayvanat Bahçesi’nin açılacağını söyleyen Şahin, sokak hayvanları içinde gerekli vitaminli yiyeceklerin günlük yiyecek noktalarına konulduğunu söyledi. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için ise “Alo 153” hattından başvuru yaparak valilik ile koordineli olarak ulaşılacağını bu konuda hassas davranılacağını iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir