Av. Oğuz Hocaoğlu: “Söz konusu vatan ise gerisi teferruat anlayışı içerisinde iktidara tam destek veriyoruz”

COVIT 19 Virüsü ile mücadele tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde ve şehrimizde devam ediyor. Herkesim bu konuda üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. Tüm olaylarda olduğu gibi; söz konusu vatan ise gerisi teferruat anlayışı içerisinde iktidara tam destek veriyoruz.

Şehrimizde yöneticiler başta olmak üzere tüm halkımızın yanında olduğumuzu vurguluyor, bizde ilçe teşkilatlarımız ve gençlik kollarımızla hizmete hazır olduğumuzu vurguluyoruz.

Organize sanayide bazı firmalar kapama kararı aldı, ancak bazı firmalar çalışmaya devam ediyor. Kapama kararı alan firmalardan ve çalışan firmalardan istirhamımız, zorunlu ihtiyaçları karşılayan firmaların çalışmasıdır. Ancak çalışma esnasında çalışma koşulları tavsiyelere uygun olmalıdır.

1- Servis araçları normal süreçteki şekilde olmamalı, tavsiye edilen şekilde %50 sayıda personel taşıyacak şekilde düzenlenmelidir.

2- Yemekhaneler normal oturma pozisyonun da değil, sağlık şartlarına uygun şekilde dizayn edilmeli gerekirse kumanya dağıtmak suretiyle olmalıdır.

3- Çay, su gibi ihtiyaçlar tek kullanımlık bardaklarda verilmelidir. Bu hususlar sağlık bakanlığının tavsiyelerine uygun şekilde yapılmalıdır.

Diğer bir husus ise bu salgının ne kadar süreceği belirli değildir. Özellikle temel ihtiyaçların karşılandığı üretim sektörleri üretime ara vermemeli, ancak sağlık ve hijyen kurallarına uygun çalışacak şekilde dizayn edilip, denetlenmelidir.

Gündemimizde olan bir diğer konu ise infaz düzenlemesidir. Ben aynı zamanda avukat olmam sıfatıyla bu düzenlemeye temkinli yaklaşmaktayım. Uyuşturucu, cinsel istismar suçlarının bu düzenleme kapsamına alınması toplum vicdanını rahatsız etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir