SANKO Basın Yayın Müdürü Cengiz Halil Çiçek; “Devletimiz ve kurumlarımız salgın riskine karşı ciddi önlemler almaktadır”

SANKO Basın Yayın Müdürü Cengiz Halil Çiçek’in Kurumsal İletişim Departmanları ve Basın Kuruluşları arasındaki diyaloğa dair yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“Sayın Arkadaşlar,

Hepimizin bildiği üzere Çin’de başlayıp Türkiye’de de etkisini gösteren koronavirüs (Kovid-19) salgını, hiçbir ayrım yapmadan hepimizin sağlıklı ortamda yaşamasını ve hatta hayatını riske atmaktadır. Devletimiz ve kurumlarımız salgın riskine karşı birbiri ardına ülke genelinde ciddi önlemler almaktadır.

Bu kapsamda hepimiz sorumluluk bilinci ile hareket etmeli ve bu tehlike ortadan kalkana kadar “dünkü gibi yaşama alışkanlığından” vazgeçmeliyiz. Alınan her önlemin yeterli görülmediği bir sürecin içerisindeyiz.

Sanko Basın-Yayın birimi olarak, kurum kültürü sınırları içerisinde sizlere yardımcı olmak için Kurum adına görev yapıyoruz ve sizlerle birlikte kurumuzun başarılarının altına haberci kimliğimizle imza atıyoruz.

Ancak, Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları, yayımladığı kararnameleri, bilim kurullarının açıklamaları ve kurumumuzun çalışanlarının ve kurumla iş ilişkisi olanların sağlığını korumak amacıyla aldığı üst düzey önlemler, daha duyarlı davranmamızı zorunlu kılıyor.

Devletimiz, “Tehlike bitti, önlemler iptal” diyene kadar, iletişimimizi mümkün olduğunca yüz yüze değil de e posta, whatsapp, telefon üzerinden gerçekleştirmek için anlayışınızı talep ediyorum. Umarım hiç kimse bu ve benzeri rahatsızlıkları yaşamaz. Sizden bize hastalık bulaşabilir gibi bir düşünceye kesinlikle sahip değiliz. Bizden size böyle bir bulaşma olmayacağının teminatı da yok ki? “Geleceğim” diyen arkadaşımıza elbette kapımız ve gönlümüz açıktır.

Sizlere sunduğumuz hizmeti hiçbir kesintiye uğratmadan sürdüreceğimizden şüpheniz olmasın, hatta daha hızlı sunum sağlanacağından da. Mutlu olduğumuz hoş sohbetimizi, içeceğimiz çayı, kahveyi, bu risk ortadan kalktığında fazlasıyla yerine getirip özlem gidereceğimize emin olabilirsiniz, çünkü sizlerle bir bütünün parçalarıyız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir