“TOPLUMA OLAN SORUMLULUKLARIMIZI UNUTMAMALIYIZ”

GSO MECLİS BAŞKANI ADİL SANİ KONUKOĞLU: “VATANINI SEVEN HER BİREYİN DAHA TEDBİRLİ VE ÖNGÖRÜLÜ OLMASI GEREKEN ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇTİĞİMİZİ UNUTMAMALIYIZ”

“VİRÜSTEN KORUNMAK İÇİN SANAYİCİLERE DE GÖREV DÜŞMEKTEDİR. MUHATAPLARLA GÖRÜŞMELERİ, TEKNOLOJİNİN DESTEĞİ İLE GÖRÜNTÜLÜ KONFERANS VE BENZERİ YÖNTEMLERLE İŞYERİNDEN YAPMALIYIZ”

“DEVLETİMİZİN BELİRLEDİĞİ KRİTERLERE VE UZMAN GÖRÜŞLERİNE EKSİKSİZ UYMAYI ‘MİLLİ GÖREV’ SAYMALIYIZ”

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, sağlık kökenli küresel sıkıntıların tüm ülkeleri etkilediğini belirterek, “Vatanını seven her bireyin daha tedbirli ve öngörülü olması gereken zor bir dönemden geçtiğimizi unutmamalıyız” dedi.

Konukoğlu, yaptığı değerlendirmede, sınır komşusu, Suriye’de yaşanan iç savaşın etkilerini en yoğun hisseden kentlerin başında yer almalarına rağmen Gaziantep olarak, 2019 yılı ihracatını bir önceki yıla göre yüzde 7,7 oranında artışla 7 milyar 472 milyon dolarla kapatma başarısını gösterdiklerini söyledi.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen üretim, istihdam ve ihracatta sağladıkları başarının etkisiyle 2020 yılına büyük umutlarla girdiklerini kaydeden Konukoğlu, “Elazığ ve Malatya depremleri ile Van’ın Bahçesaray ilçesindeki çığ felaketlerinin ardından kayıplarımızın acısını ruhumuzda hissederken, İdlib’de hain saldırı sonucu şehit düşen Mehmetçikler yüreğimizi yaktı” ifadelerini kullandı.

KORONAVİRÜSÜ HAFİFE ALMAMALIYIZ

Yaşanan tüm zorluklara rağmen milletçe birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde omuz omuza verip yaraların sarıldığı dönemde, Çin’in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan ve dünyada 100’den fazla ülkede hızla yayılıp, ölümlere de yol açan koronavirüs salgınının, alınan tüm önlemlere rağmen, mart ayı itibariyle Türkiye’ye de sıçradığını anımsatan Konukoğlu, şöyle devam etti:

“Her alanda büyük atılımlar gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz 2020 yılında, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi, yani küresel salgın ilan edilen bir virüsle mücadele veriyoruz. Devletimiz, koronavirüsün ülkemizde yayılmaması için büyük bir özveri ve mücadele örneği sergiliyor.

Vatanını seven her bireyin daha tedbirli ve öngörülü olması gereken zor bir süreçten geçtiğimizi unutmamalıyız. Toplumun her ferdi küresel ölçekli koronavirüs salgınını hafife almadan devletimizin bilimsel veriler ışığında belirlediği uyarılarını dikkate alıp, belirlenen kriterlere mutlaka uymalıdır. Başkasına zarar vermemek, dinimizin de en önemli temel kurallarından biridir.

Bu konudaki sorumluluklarımızın da bilinciyle hareket edip, alacağımız önlemlerle aynı ortamda, aynı ülkede yaşadığımız insanların haklarına saygı duymalıyız.  Alınacak tedbirler konusunda sorumluluk bilinciyle hareket etmeyen her birey, bir başkasının hakkını gasbetmektedir. Sadece kendimizin değil, diğer insanların da yaşam hakkını koruyup, gözetmemiz gerektiğini unutmayalım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir