VALİ DAVUT GÜL’ÜN GAZİANTEP’İN GAZİLİK UNVANI İLE ONURLANDIRILIŞININ 99.YILDÖNÜMÜ MESAJI

VALİ DAVUT GÜL’ÜN

GAZİANTEP’İN GAZİLİK UNVANI İLE ONURLANDIRILIŞININ 99.YILDÖNÜMÜ MESAJI

Saygıdeğer Gaziantepliler,

Antep’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanı verilişinin 99. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutlamanın heyecan ve onurunu yaşıyoruz.

Bugün; İnancıyla, azmiyle, cesaretiyle hürriyet ve istikbalimize sahip çıkan Şahinbeyleri, Şehitkâmilleri, Karayılanları ve isimsiz nice yiğit kahramanlarıyla işgal kuvvetleri karşısında destanlar yazan Anteplilerin amansız düşman işgaline karşı inançla dimdik ayakta durdukları günün yıl dönümüdür.

Antep Savunması, 6317 vatan evladını şehit vererek, Fransızlar ve işbirlikçilerinin amansız işgaline karşı hiçbir yerden yardım ve destek almadan Aziz Milletimizin kahramanlık ve fedakârlığının, vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkının ulaşılmaz şahikasını teşkil eden bir kurtuluş mücadelesi; yiğitlik, cesaret ve kahramanlığın tarihi belgesidir.

Şehadet şerbetini içen bir neslin torunlarının şehri Gaziantep, manevi mirasın getirdiği asaletle ülkemizin yükselişinde gerek girişimci ruhu, gerekse üretkenliği ile ticaretin, zengin tarihi geçmişi ile de kültürün merkezi konumunda olup, hoşgörünün kardeşliğin birlikte yaşamanın en güzel resmedildiği coğrafyadır.

99. yıldönümünü büyük bir onur ve coşkuyla kutladığımız bu gurur günümüzde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan ve milletin bekası uğruna toprağa düşen aziz şehitlerimizi rahmetle, muhterem gazi’lerimizi minnetle anıyor Antep’e Gazi unvanı tevcihinin yıldönümünü emsalsiz bir gururla kutlamanın onurunu tüm hemşehrilerimizle paylaşıyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir