VALİ DAVUT GÜL’ÜN KUTLAMA MESAJI

VALİ DAVUT GÜL’ÜN KUTLAMA MESAJI

“Birinci Dünya Savaşı sonunda her köşesi ayrı bir yangın yeri olan Anadolu’da Antepliler, işgalci Fransız birliklerine karşı 11 ay boyunca hiçbir yerden yardım almaksızın direnmiştir. Her köşesi ayrı bir yangın yeri olan Anadolu’da Antep savunması, Atatürk’ün de ifadesiyle tüm ülkeye umut olmuştur.

Bugün de, o zaman olduğu gibi yüreği vatan ve bayrak sevgisiyle dolu bu milleti demokrasi ve hürriyet aşkından, gelişme ve kalkınma azminden hiç kimse geri döndüremeyecektir. Bu her zaman ve herkesçe böyle bilinmelidir.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün övgülerine mazhar olmuş bir millet olarak bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonrada Gaziantep’imizi bütün alanlarda geliştirmek ve kalkındırmak, refah düzeyini yükseltmek için milli mücadele ve cumhuriyetimizin kuruluş ruhuna sımsıkı sarılmamız gerekiyor.

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimizi teşriflerinin 87’inci yıl dönümü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, dün olduğu gibi bugün de vatan için gövdesini siper etmekten, canını vermekten kaçınmayan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir