KENT KONSEYİ OLUŞUMUNU TAMAMLADI

Gaziantep Kent Konseyi, 27.11.2019 tarihinde başladığı Meclis ve Çalışma Gruplarının oluşum çalışmalarını yaptığı bir dizi toplantı sonrasında 17 Ocak 2020 Cuma günü Kent Konseyi Konferans Salonunda Çocuk Meclisi oluşum toplantısını da yaparak, tamamladı ve çalışmalarına başladı.

27 Eylül 2019 tarihinde yapılan Genel Kurulda Dr.Samet Bayrak’ın Kent Konseyi Başkanı seçilmesinden sonra kısa bir süre içerisinde 24.10.2019 tarihinde “Millet Bahçesi ve Gaziantep’in Hava Ulaşımı” ile 18.12.2019 tarihinde “Gaziantep’in Kurtuluşunun 100.Yıl Hazırlıkları” gündemli olmak üzere iki Genel Kurul yaptı.

Bu arada, yapılanmasını da tamamlayan Kent Konseyinde meclis ve birçok çalışma grupları oluşturuldu. Her meclis ve çalışma grubuna başkan, başkan yardımcısı ve genel sekreter ve genel kurul temsilcisi seçildi. Gruplarda yer alacak isimler de tek tek belirlendi. Ayrıca, meclis ve çalışma gruplarında alt komisyonlar oluşturuldu.

Dr. Samet Bayrak’ın başkanlığında toplanan konsey üyeleri, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Engelliler Meclisi, Çocuk Meclisi olmak üzere 4 meclis ve Uluslararası İlişkiler, Afet ve Kriz Çalışma Grubu, Aile, Çevre, Eğitim, Esnaf, Gaziler ve Şehit Aileleri, Göç ve Sığınmacılar, Hemşehri Dernekleri, İmar, Altyapı, Enerji ve Ulaşım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Mahalle ve Muhtarlar, Sağlık, Sanayi ve Ticaret, Spor, Tarım, Gıda ve Hayvancılık, Trafik, Turizm ve Tanıtım, Tarih, Kültür ve Sanat olmak üzere oluşturulan 19 Çalışma Grubunda grup başkan ve yönetimleri belirlendi.

Kentin her türlü sorunlarına farklı çözüm önerileri süren bir kuruluş niteliğinde çalışan Kent Konseyi, meclis ve gruplar belirlenen alanlara özel çalışmalar yürütecek ve kenti ilgilendiren konulardaki önerilerini raporlar halinde üst kurullara sunacak. Hazırlanan raporlar ve yapılacak çalışmalar ile sektörel alanda temsilciler belirleyip sonuca gitmeyi hedeflemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir