Gaziantep Hakemliği Süper Lige Göz Kırpıyor

Merkez Hakem Kurulu ve 7. Bölge Sorumlusu Murat ILGAZ’IN yakından takip ettiği ilimiz klasman hakemlerinden Yakup ÖZHAN  başarılı performansı ile kendisinden söz ettirmeye devam ediyor.

Merkez Hakem Kurulunun 2019 Ekim Kasım ve Aralık aylarında Türkiye’nin değişik illerinden 63 hakemin katıldığı 7 hafta süren “Süper Lig Var Hakemi” eğitimini üst sıralarda başarılı bir şekilde bitirerek Var Sertifikasyon Programı dahilinde “Süper Lig Var Sertifikasını” almaya hak kazandı.
Liglerde ara dönemin başlaması ile birlikte 05-09 Ocak tarihleri arasında Antalya Belek’teki Calista Luxury Resort Hotel’de Merkez Hakem Kurulu tarafından Süper Lig Kış Seminerine davet edilen hocamız başarılı geçen eğitim seminerinin sonunda bugün Süper Lig takımlarından Yeni Malatya Spor ile Arnavutluk Super Lip takımı KF Kukesi arasında oynanacak olan özel müsabakada düdük çalacak.
Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sn Zekeriya ALP’inde Süper Lig Kış Seminerinde yaptığı konuşmada ikinci yarıda yeni VAR Hakemlerine sahaya süreceğini belirtmesi bölgemiz ve ilimiz adına sevindirici bir haber olmuştur.
3 yıldır klasman kadrosundan bulunan 26 yaşındaki Yakup Özhan, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu olup çok iyi derecede İngilizce, İspanyolca ve Arapça bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir