ŞAHİNBEYLİ EV HANIMLARI İNGİLİZCE ÖĞRENİYOR

Şahinbey Belediyesi’ne bağlı Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu, Spor ve Kültür Merkezi’nde ev hanımlarından üniversite öğrencilerine kadar herkes İngilizce öğreniyor.

Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan ilçelerden birine hizmet veren Şahinbey Belediyesi eğitimden spora vatandaşlara bir çok imkan sunuyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu öncülüğünde kadınlara bir çok imkanın sunulduğu Özgecan Hanımlar Kültür Merkezi’nde kadınlar ve öğrenciler İngilizce öğrenmek için sınıfları dolduruyor.

EV HANIMLARI VE ÖĞRENCİLER BİRLİKTE ÖĞRENİYOR

Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu, Spor ve Kültür Merkezi’nde, özellikle kadınlar için açılan İngilizce kursunda ev hanımları ve gençler hem yeni bir dil öğreniyor hem de boş vakitlerini değerlendiriyor.  Özellikle ev hanımlarının ilgi gösterdiği kurslara  öğrencilerde yoğun ilgi gösteriyor.

ÇOCUKLARIM İÇİN ÖĞRENİYORUM

Açılan İngilizce kursuna çocuklarına derslerinde yardımcı olmak ve yeni bir dil öğrenmek için katıldığını söyleyen ev hanımı Nazlı Hoşgören, “Belediyenin bu kursları ücretsiz. Benim kızım da bu kursta öğrenim görüyor. Ben de kızımla beraber gelmek istedim. Burada İngilizce öğrenerek evde okula giden diğer çocuklarıma ders konusunda yardımcı oluyorum. Buradaki eğitim de çok güzel. Hocalarımız da bize çok yardımcı oluyor. Bizlere bu imkanı sunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

İNGİLİZCEMİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUM

İngilizcesini geliştirmek için kursa geldiğini söyleyen Hediye Altay, “Okuluma devam ederken İngilizce öğrenmeye karar verdim. Bunu tek başıma yapamayacağım için rahat edebileceğim bir kurs arayışına girdim ve burayı buldum ve çok memnun kaldım. O yüzden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na bu hizmet için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKANIMIZ MEHMET TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ayşegül Yavuz, kursiyer 16 yaşında olmasına rağmen İngilizce öğrenmek için kursa geldiğini belirterek, “Ben Açıköğretim Lisesinde okuyorum. İngilizcem yetersiz olamasından ve sınavlarda zorlandığım için burayı tercih ettim. Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na bizlere sunduğu imkanlardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir